Navlékání nitě do oka jehly už nebude brnkání na nervy. Tento trik mění proces šití na zábavu

Navlékání nitě do oka jehly, to je činnost, která spoustě lidem hraje pěkně na nervy. Nejste-li zkušené šičky, což už v dnešní době je málokdo, protože téměř všechno za nás opatří stroj nebo si necháme opravit oblečení odborníkem, navlékání nitě může být skutečný oříšek, u něhož se může člověk opravdu zapotit. Ale stejně jako na jiné věci, i na tuto existuje šikovný trik.

Nešijete příliš často?

Málokdo v dnešní době sáhne po jehle a niti, kromě lidí, kteří rádi šijí nebo se touto činností živí. Jsou však chvíle, kdy jsme k tomu nuceni, například když se nám na oblečení objeví díra nebo upadne knoflík. Do opravny oblečení se nám nechce běžet jen kvůli malé dírce nebo knoflíku a říkáme si, že to zvládneme sami a celý proces šití proběhne hladce. Ovšem často je tomu přesně naopak.

Neztrácejte čas špatným navlékáním jehly

Desítky let ženy ztrácely čas nesprávným navlékáním nitě do oka jehly a zbytečně se rozčilovaly, když zjistily, že to nemusí být tak jednoduché. Ale ve skutečnosti je to ještě snazší. Navlékání nemusí být tak frustrující, jak se na první pohled může zdát. Níže najdete přesný videonávod. Stačí nit položit na dlaň, přiložit oko jehly a jemně třít sem a tam po niti. Vznikne očko, jenž se samo protáhne jehlou.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Tips-and-tricks.co