Krásné gesto v těžké době. Mladík pomáhá bližnímu svému a obnovuje víru v lidstvo

Pomoc nájemníkům ze sousedství se nevidí každý den. Není divu, že se toto video rychle stalo hitem internetu rychlostí blesku. Má přes 340 tisíc zhlédnutí a můžete na něm vidět krásné gesto muže, který je důkazem toho, že lidstvo má ještě naději.

Musíme si pomáhat

Sousedská pomoc je vždy vítána. Nyní, když koronavirus stále zuří, by měli o to více pomáhat. Všichni táhneme za jeden provaz, všichni se na světě v této době potýkáme s jedním nepřítelem. Někteří však mají omezené možnosti a méně síly,  protože je nutné, aby ti silnější pomáhali slabším. Nezištně a automaticky. Chování tohoto mladého chlapce ukazuje, že empatie ještě není něco, co by mělo vyhasnout.

Prosba o pomoc

Autor nahrávky nejprve ukázal list papíru přilepený na dveřích a zanechanou bankovku. Poté přečetl sousedovu žádost: “Mohl by mi prosím někdo koupit mléko? Dvě láhve. Děkuji.” Mladík se rozhodl pomoci a vydal se do nejbližší prodejny pro požadovaný produkt. Poté se vrátil k domu a na videu ukázal, jak nechal pod dveřmi dvě kartonové krabice mléka.

Nechyběly však negativní komentáře

“Chtěl jsem ukázat, že v dnešní době stojí za to si pomáhat,” uvedl influencer. V komentářích se okamžitě rozjela diskuze. Uživatelé internetu muže chválí za dobrý skutek s tím, že mnoha lidem by to bylo lhostejné nebo by bankovku ukradli.

@salim.dzik_official Dziękuje za dobre słowa ❤️#fyp #foryou #fepシ #polski #dlaciebie #dc ♬ dźwięk oryginalny – Salim.dzik🔥💪🏾

Nechyběly však ani kousavé poznámky. Několik lidí si všimlo, že muž koupil mléko v krabici a ne, jak bylo napsáno na lístku, v lahvích. Někteří sledující se tedy místo pochvaly za dobrý skutek zaměřili na tuto skutečnost, která pro ně byla zjevně důležitější než přátelský přístup.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Dailymail.co.uk