Mladý pár našel ve vysoké trávě schoulené vystrašené štěňátko! To ještě netušil, že tímto objevem začne jejich nové poslání!

Maëlle a její přítel Gilles zahlédli na okraji silnice nebohé, opuštěné štěňátko, které se z dálky jevilo jako mrtvé. Ale poté, co Maëlle přistoupila blíže, zjistila, že dýchá a zřejmě se jen pokouší skrýt ve vysoké trávě před okolním světem.

Mladý pár se rozhodl odjet, ale ani jeden z nich nemohl přestat myslet na to roztomilé a vystrašené stvoření. „Nemohli jsme na něj přestat myslet, tak jsme se otočili a vrátili se zpět,“ vypráví Maëlle. Zvíře se pokoušelo vstát, ale nemělo dostatek síly. Křehké tělo bylo v mnohem horším stavu, než se původně zdálo.

Zjistili, že opuštěné zvíře je fenka, která neměla téměř žádnou srst kvůli svrabu. Její kůže byla ve strašném stavu. Měla tendenci se neustále drbat a vzlykat. Bylo to hrozné. Nejdříve ji mladý pár chtěl předat do útulku, ale okamžitě se do fenky jménem Ika zamiloval a rozhodl se o ní postarat. Celé tři dny se mohla sotva pohybovat. Kůže ji příliš svědila a přepadávaly ji bolesti.

Maëlle a Gilles celou dobu spolupracovali s místním veterinářem a podávali Ice denně kokosový olej pro léčbu poškozené pokožky. Konečně se zotavovala, dokonce se začala projevovat i její osobnost. „Je velmi věrná a ochranářská. Není lehké získat její důvěru, ale jakmile se tak stane, je tím nejroztomilejším zvířetem na celém světě,“ řekla Maëlle.

Nyní všichni tři tvoří jednu velkou rodinu a cestují spolu naprosto všude – na pláž, hory, dokonce i do muzea. Zkušenost pro ně byla natolik silná, že se rozhodli zachraňovat i ostatní opuštěné psy. Založili skupinu, jež nedovolí, aby další zvířata trpěla podobně jako Ika. Už žádný strach a bolest!

Co říkáte na poslání tohoto laskavého páru? Sdílejte jejich příběh mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: addictingstories.org