Mobil za cenu luxusní vily? Seznamte se s nejdražšími telefony na světě

V dnešním světě už pro nás mobilní telefony nepředstavují žádný luxus, spíše nezbytnost. Mobilní telefon vlastní téměř každý člověk, ať už se jedná o levný, nemoderní aparát nebo nejnovější kousek na trhu za desítky tisíc. Ovšem dneska se zaměříme na kousky, které spadají do úplně jiné kategorie, než o jakých jsme zvyklí hovořit. Tady se jedná už o milióny korun. Jaké jsou nejdražší a nejluxusnější mobilní telefony světa?

iPhone Princess Plus

Tento mobilní telefon se nijak zvlášť neliší od jakéhokoli jiného iPhonu, ale co ho činí tak drahým (cena cca 3 800 000 korun) je jeho návrhář, rakouský klenotník Peter Aloisson. Telefon obsahuje 17,75 karátů drahých kamenů a je zdoben 318 diamanty.

Diamond Crypto Smartphone

Mobilní telefon je výtvorem společnosti JSC Ancort a jeho cena se pohybuje kolem 40 miliónu korun. Luxusní kousek se vyznačuje tvrdou platinovou strukturou, 78 diamanty, včetně 10 vzácných modrých, a tlačítky vyrobenými z růžového zlata.

Luxor Las Vegas Jackpot

Začněme na částce cca 22 miliónů korun. Ano, tento mobilní telefon, který má ještě stále tlačítka, má skutečně hodnotu v přepočtu 22 miliónů korun. Za to byste si mohli koupit soukromý ostrov. Takže jaký je důvod takové hodnoty? Odpovědí je 180 gramů zlata. Zadní část telefonu je vyrobena z afrického černého dřeva, které patří k nejdražším dřevům na světě.

Vertu Siganture Cobra

Kobra na boku telefonu, vyrobená ze 2 smaragdů a 439 rubínů, řadí tento mobil mezi nejdražší na světě s cenou cca 7 miliónů korun, přestože na něm nenajdete žádný fotoaparát.

Black Diamond iPhone 5

Neuvěřitelně drahý telefon (cca 364 miliónů korun) navržený Stuartem Hughesem je údajně vyroben z 24karátového zlata, zatímco logo Applu je zdobeno 600 bílými diamanty. Tlačítko, které vás dostane do hlavní nabídky, je obklopeno 26karátovými černými diamanty. V současné době existuje pouze jeden člověk, čínský miliardář, který se veřejně přiznal k vlastnictví tohoto telefonu.

Goldvish Revolution

Další mobilní telefon za cenu luxusní vily (cca 11 miliónů korun) je unikátní svým vzhledem, jenž připomíná ciferník hodinek. Obsahuje růžové a bílé zlato, diamanty a také safírové sklo. Vytvořil jej Frederic Jouvenot a na světě existuje pouze 30 takových kousků.

Goldvisch Le Million

Telefon zařazený do Guinessovy knihy světových rekordů, byl v době svého vzniku nejdražším a nejexkluzivnějším mobilním telefonem na světě. Jeho cena se pohybuje kolem 40 miliónů korun a je vyroben z 18karátového bílého zlata.

Tak co říkáte na dnešní seznam? Našli jste si svého favorita? Dejte nám vědět do komentářů, jaký mobilní telefon u vás vyhrál.