Móda podle znamení horoskopu. Který styl oblékání je vám souzený?

Znamení zvěrokruhu mohou hodně vypovědět nejen o povahových rysech, ale také o celkovém charakteru jednotlivce. Ten se také obvykle promítá do základních strategií rozhodování. Pro jednotlivá znamení zvěrokruhu je proto typický specifický vzhled nesoucí typické rysy jejich osobnosti. To může být také důvodem, proč se v určitém typu oblečení či účesu cítíme dobře a některé nám naopak nesedí.

Vyberte si svůj styl podle zvěrokruhu

Pro každé znamení se hodí specifický styl oblékání i celková vizáž, která odpovídá jeho potřebám a povaze. Pojďme se podívat, který je ten pravý právě pro vás.

Beran – ležérní a pohodlný styl

Pro berany je nejdůležitější pohodlí, proto rádi volí oblečení, které je nijak neomezuje v pohybu, nebo nestahuje. Vzhledem k jejich potřebě vyniknout však ležérní styl obvykle kombinují s nápadnými prvky, barvami či doplňky, které jeho vzhled dělají unikátním. Berani mají velmi dobrý vkus, nosí výrazné doplňky, které se výborně hodí k jejich výběru pohodlného oblečení.

Býk – sázka na rafinovanost

Býci si zpravidla nedělají starosti s tím, zda je jejich oblečení módní. Obdobně jako berani upřednostňují příjemný pocit a pohodlí před vyzývaným vzhledem, který může být do jisté míry upnutý nebo nepohodlný. Ženy, narozené v tomto znamení, si vybírají především klasické styly bez výrazných vzorů či barev, příjemný pocit podtrhují měkkými materiály, jako jsou bavlna či vlna. Eleganci pak zvyšují doplňky, které plní obdobnou funkci a evokují hřejivý charakter.

Blíženci – náladová móda

U žen narozených ve znamení Blíženců není možné zcela určit, jaký styl rády volí – obvykle se oblékají podle aktuální nálady, do níž ladí barvy, střihy, materiál i doplňky. Také proto by měli mít blíženci ve svém šatníku kusy, které lze snadno kombinovat a sladit, a to i s punčocháči a botami.

Rak – styl podtrhující ženskost

Dámy narozené ve znamení Raka si potrpí především na ženskost – velmi dobře vědí, jakými přednostmi disponují, a ty pak zvýrazňují výběrem takového oblečení, které se k němu hodí a které nemusí být vždy úplně pohodlné. Raci se zaměřují na výrazné barvy a doplňky a snaží se vždy vyniknout, což se jim daří i v jemných nebo nevýrazných barvách.

Lev – vhodné oblečení pro konkrétní příležitost

Lvi si rozhodně nepotrpí na pohodlí a rádi se oblékají tak, aby upoutali pozornost. To ovšem neznamená, že je jejich styl oblékání výstřední nebo nevhodný – právě naopak! Lvice musí před každým výběrem garderoby dobře zvážit, jakou zprávou chce svým oděvem svému okolí sdělit a podle toho pečlivě vybere šaty, boty i doplňky, kterých mívá opravdu hodně.

Barevný svět podle panny

Znamení Panny rovněž prostřednictvím svého oblečení se světem komunikuje, snaží se však tímto způsobem přesně vyjádřit, kým vlastně je. U panny je možné hovořit o konkrétním stylu – pokud se zhlédne v jedné barvě, pořizuje si oblečení stejného nebo podobného odstínu v různých variantách. Obdobně to mají panny také se střihy, proto v jejich šatníku naleznete řadu velmi podobných kusů oblečení.

Elegantní váhy

Váhy jsou za každou cenu elegantní, ať už vyjdou ve večerních šatech nebo ve vyšisovaných džínách a tričku. Elegance a ženskost, které jsou jim přirozené, vnášejí především do způsobu, jakým své oblečení kombinují – může se opravdu jednat jak o pohodlné volné, tak smyslné ženské oblečení. Svým zaměřením na detail vždy dosáhnou nezaměnitelného stylu.

Štír – jedině osobní vkus

Oblečení štíra vám mnohé napoví o jeho povaze. Složitý charakter žen narozených v tomto znamení se často promítá do dlouhého hledání vlastního stylu. Obvykle nakonec zjistí, že ideálním přístupem je poslouchání vlastního instinktu a oblečení si vybírají podle toho, zda je osloví. Také díky tomu se cítí vždy pohodlně a sebevědomě.

Střelec se musí cítit dobře

Střelec patří mezi znamení, která upřednostňují pohodlí, proto si vybírá vždy jen barvy a materiály, v nichž se cítí dobře. Jejich dynamická a rozhodná povaha vyžaduje oblečení, které se snadno přizpůsobí profesnímu i osobnímu životu, a to v každém okamžiku. Chtějí-li své modely něčím vylepšit, zaměřují se zejména na doplňky, nebojí se ani výrazných barevných kombinací či vzorů, hlavně když je oblečení pohodlné.

Kozorozi se zaměřují na sebe

Stejně jako štíři, i kozorozi hledají především takové oblečení, které je jim příjemné a blízké. Na základě instinktivního a emocionálního výběru pak vytvářejí svůj osobitý styl, který vyhovuje přesně jejich potřebám. Pokud si na některý prvek zvyknou, jen velmi těžko se jej vzdávají a pořizují si jej v různých variantách. Velký důraz proto kladou na doplňky, jako je taška nebo drobná ozdoba.

Vodnář – v jednoduchosti je krása

Vodnáři se vyžívají v jednoduchosti a netradičních barevných, ale i materiálových kombinacích. Přestože mají rovněž rádi pohodlí, nebojí se ve svém odívání experimentovat a spojují mnohdy nespojitelné (například těžké vojenské boty s letními šaty) – zkrátka nosí jen to, v čem se cítí zrovna dobře, a to prakticky v jakékoliv kombinaci, která mnohdy boří standardy.

Ryby a romantika

Ryby jsou znamením, které se prostě zaměřuje na romantiku ve všech jejích podobách. Z tohoto důvodu je jejich šatník také plný jemných barev a dlouhých střihů, které primárně nejsou vyzývavé. Přestože může jejich oblečení občas budit dojem infantilnosti, vždy se v něm odráží jemnost jejich povahy.

Úvodní obrázek: Freepik, Zdroj: Chedonna.it