Moderní vynálezy, které upadly v zapomnění. Připomeňte si VHSky, diskety nebo walkmana

Zavzpomínejte na staré dobré časy, kdy byla technologie jednodušší, a my jsme žasli nad zařízeními, na která se nyní na našich půdách hromadí prach. Následující video se ponořuje do světa moderních vynálezů, které jsou dnes už zastaralé a vyvolávají v nás trochu té nostalgie. Pamatujete si to nadšení, když se vám do rukou dostal váš první walkman? Ta radost z poslechu vašich oblíbených melodií za chůze, aniž byste rušili kohokoli ve svém okolí.

Kazeta nebo disketa?

Kdo by mohl zapomenout na 8-stopou kazetu, přenosného hudebního společníka 70. let, než se v 80. letech ujal magnetofonový pásek? Nebo disketu, to malé úložné zařízení, které se nyní zdá být úsměvné ve srovnání s možnostmi dnešních flash disků a cloudového úložiště.

Éra VHS

VHS kazety. Pamatujete si ještě na vzrušení z půjčení vašeho oblíbeného filmu z videopůjčovny a sledování na krabicové CRT televizi? Měli jste zpravidla 3 dny na vrácení, takže jste si film raději pouštěli několikrát dokola, než jste jej opět museli vrátit zpět. Od videa vás v té době nikdo nedokázal odtrhnout.

A co pager?

Než se mobilní telefony staly běžnou součástí domácnosti, byly pagery oblíbeným zařízením pro okamžitou komunikaci. Ať už jste byl zaneprázdněný lékař nebo jen obyčejný člověk, tyto malé věcičky vás udržovaly ve spojení s kýmkoliv a kdekoliv.

Boombox

Vzpomeňme také na klasický boombox, ten přenosný (ale ne tak lehký) reproduktor, který vyžadoval nekonečné zásoby baterií. Hrál všechny vaše oblíbené skladby naplno, takže jste se stali životem party nebo zhoubou existence vašich sousedů.

Úvodní obrázek: Imageuploader2614/CreativeCommons/Attribution 4.0, Zdroj: Madlyodd.com