Sáňkování, koulovačka nebo obyčejné dovádění na hřišti. Dříve naprosto normální dětské aktivity, které by dnes rodiče považovali za nebezpečné

Pamatujete si ty staré dobré časy, kdy jste ještě byli bezstarostné děti a žili život tak trochu na hraně, aniž byste si to uvědomovali? Kolik zážitků jste posbírali, do kolika dobrodružných situací se dostali. Nyní rozhodně máte o čem vyprávět svým dětem i vnoučatům. Udělejte si výlet do minulosti a zavzpomínejte, jaké to kdysi bylo.

Cesta do školy

Cesta do školy sama o sobě byla dobrodružstvím. Nabrali jste pár spolužáků a společně za každého počasí vyrazili pěšky do školy. Žádné lockdowny se tehdy nekonaly, maximálně chřipkové prázdniny, které trvaly jen pár dní a vy jste věděli, že za chvíli opět uvidíte své kamarády.

Hřiště nabízela jiný svět

Hřiště tehdy byla úplně jiným světem, s tvrdou zemí místo měkkého polstrování a kovovým vybavením, které v horkých letních dnech spalovalo vaše chodidla. Pamatujete si na houpačky, které se zvedaly ze země, když jste se houpali výš a výš? Mohlo to skončit katastrofou, ale to nikomu tehdy nedocházelo. Hlavně, že byla zábava.

Sníh, sáňkování a koulovačky

Zima znamenala sáňkování a koulovačky. Kde ty staré dobré časy jsou? Kde je ten bílý sníh, který vrzal pod nohama a z něhož se mohl vytvořit parádní sněhulák v parku nebo na zahradě u domu? Poslední roky už zima není to, co bývala, a na všechny zimní radovánky tak můžeme jen tiše vzpomínat.

První kolo

Když vám tatínek odejmul zadní kolečka na kole a vy se tak poprvé mohli projet jako velké děti, byl to zážitek, který ve vás zůstane už navždy. Kolo znamenalo svobodu a dobrodružství bez přilby. Pokusili jste se přeskočit provizorní rampy a z obrubníků sjíždět, jako kdybyste byli profesionálními závodníky. Stejný adrenalin nabízely kolečkové brusle nebo trampolíny bez ochranných sítí.

Úvodní obrázek: Thierry Draus/CreativeCommons/Attribution 2.0, Zdroj: Madlyodd.com