Zázračný chlapec ohromuje pozoruhodnými hudebními schopnostmi. Navzdory slepotě je klavírním virtuosem

Avett Ray Maness, nevidomý 6letý chlapec z Ohia, chytá za srdce miliony lidí po celém světě svými mistrovskými klavírními covery klasických písní. Většina dětí v jeho věku jen stěží zvládne přehrát dětské písničky, ale Avettova realita takové obyčejné úspěchy zastiňuje. Jeho neuvěřitelná interpretace legendární písně Bohemian Rhapsody od skupiny Queen vyvolává úžas a lidé žasnou nad jeho talentem.

Nenechal se odradit temnotou

Avett se narodil s fibroplazií zrakového nervu a zcela oslepl na jedno oko a na druhé téměř nevidí. Temnota světa ho však neodradila, naučil se Braillovo písmo a sebejistě chodí se slepeckou holí. Ale byl to klavír, který skutečně uchvátil Avettova ducha. V 11 měsících začaly jeho zvědavé prsty poprvé zkoumat klávesy klavíru a brzy vlastní melodie naplnily celý jeho svět.

Jeho počáteční vzestup od hudebníka v obýváku k internetové senzaci začal upřímnou žádostí směřovanou k jeho matce, aby poslala jeho písničky oblíbené zpěvačce Adele. Tento moment byl příčinou řady online videí s Avettovým nakažlivým nadšením a výrazným talentem, který uchvátil diváky široko daleko. Následně vystoupil pro více než 900 diváků ve školách v Centreville v Ohiu a očekává se, že jeho hvězda bude dále stoupat.

Úžasný cover písně Bohemian Rhapsody

Ve své nejnovější online prezentaci Avett přetváří klasickou píseň Bohemian Rhapsody. Navzdory své malé postavě, která sotva dosahuje na klávesy, se v okamžiku, kdy jeho prsty tančí po klávesách, promění v maestra. Jeho výkon je přesvědčivý, překonává jeho fyzická omezení a uchvacuje publikum.

To, co však Avetta skutečně odlišuje, není pouze jeho mimořádný talent, ale jeho nezdolný duch. I přes slepotu zůstává jeho vášeň pro klavír nezdolná. Je to neúnavná honba za jeho uměním, která inspiruje a připomíná nám neomezený potenciál v každém z nás. Jeho hudební cesta je na vzestupu.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Madlyodd.com