Módní kousky, které mohou mít negativní vliv na zdraví

Bylo dokázáno, že 73% vrásek u žen pochází z problémů se šatníkem. Mnoho kousků vašeho oblečení není tak neškodných, jak se může zdát. Proto vás chceme varovat před těmito každodenními outfity, které mohou mít negativní dopad na vaše zdraví.

Těsné kalhoty

Mohou způsobit spoustu potíží včetně špatného krevního oběhu, roztažených žil a dokonce i pomalého trávení. Příliš těsné kalhoty tlačí na boční femorální kožní nerv, což může způsobit necitlivost a bolest stehen.

Vysoké podpatky

Ženy mají 4x více problémů s nohama než muži. Bolest kloubů, mozoly, vyvrtnuté kotníky, osteoartróza a poškození nervů, to je jen několik málo z nich. Vinu lze hodit pouze na boty s vysokými podpatky, které ženy tolik milují. Zkuste omezit čas, po který je nosíte a příště vyjděte ven v něčem pohodlnějším.

Tanga

Pokud často nosíte tanga, je třeba vědět, že mohou vést k závažným intimním zdravotním potížím – vaginální infekce, hemoroidy, podráždění a odřeniny pokožky v genitální oblasti. Snažte se tangám vyhnout hlavně v létě, pokud si je ale přece jen zvolíte, vyberte si 100% bavlnu.

Těžké šperky

Používání velkých a těžkých náušnic často způsobuje poškození ušních lalůčků, které většinou vyžadují chirurgický plastický zákrok. To samé platí pro náhrdelníky, které mohou zapříčinit bolesti krku.

Kravaty

Nejen ženy mohou mít problémy s oblečením. 67% mužů nakupuje košile menší než jsou jejich krky. Výsledkem jsou těsné košile a kravaty, které snižují krevní oběh, zvyšují nitrooční tlak, způsobují bolesti hlavy, omezují pohyby krku a zvyšují napětí svalů na zádech a ramenou.

Špatně padnoucí podprsenky

Špatně padnoucí podprsenka může způsobit problémy jako je bolest zad a páteře. Podprsenku si v obchodě vždy zkuste, než si ji koupíte. Pokud máte velká prsa, vyvarujte se nošení podprsenek s tenkými ramínky. Pokud máte naopak malá prsa, ujistěte se, že kovové spony nepoškozují vaši pokožku.

Žabky

I přesto, že jsou neodmyslitelnou součástí léta, nejsou tak bezpečné, jak se může zdát. Tento typ obuvi může zapříčinit poškrábání vašich nohou, které mohou být snadno infikovány. Navíc hodně ploché žabky způsobují, že vaše paty naráží na zem s větší silou. Díky tomu můžete trpět bolestí zad.

Stahovací spodní prádlo

Stahovací pás způsobuje dušnost, bolesti svalů a problémy s krevním oběhem. Vždy si vybírejte správnou velikost.

Příliš veliké kabelky

Každá žena nahází do kabelky všechno, co se jí tam vejde, ovšem neustálé nošení příliš velké hmotnosti na jednom rameni může způsobit bolesti svalů a nakonec i poškození kloubů. Pokud se nechcete vzdát vaší XXL tašky, snažte se ji alespoň naplnit jen opravdu nutnými věcmi.

Pouzdrové sukně

Úzké pouzdrové sukně nutí držet vaše nohy příliš blízko u sebe, takže je tady možnost, že budete ztrácet rovnováhu. Omezují váš pohyb od chůze až po nástup do auta, ale nejhorší je, že takové typy sukní mohou způsobit svalové napětí a malformace kolen.

zdroj: brightside.me