Mořská bioložka se během potápění setkala s neuvěřitelnou situací – jindy klidná velryba se ji snažila dostrkat zpět na její loď. Až po vynoření ji došlo proč!

Bez ohledu na to, jak kvalitní vybavení mohou lidé pod vodou mít, vždy budou oproti mořským živočichům v nevýhodě. Dokonce i odborníci, kteří se vyznají ve vodních hlubinách, jsou často z různých důvodů v ohrožení. A když se tak skutečně stane, co rozhodně vůbec nečekáte je to, že by vám život mohl zachránit jiný vodní živočich. Přesto ale bioložka Hauser, specialistka na velryby, dokáže potvrdit skutečnost, že oceánští tvorové mohou zachránit lidský život, mají-li příležitost.

Jednoho dne, když se Hauser potápěla, se k ní přiblížila obrovská velryba, aby ji pozdravila. To nebylo nic nového, vědkyně má několik let zkušeností s podobnými situacemi s těmito masivními tvory. Za normálních okolností jsou velryby velmi jemní tvorové, kteří ale ve vodě s lidmi příliš nekomunikují. Tentokrát bylo ale vše jinak. Velryba do potápěčky začala strkat a nebylo vůbec jasné proč.

Hauser se jí pokusila vyhnout, ale velryba ji vždy dohnala a neustále postrkovala. Nebyla nijak agresivní, zdálo se, že chce bioložku prostě jen přesunout na jiné místo. Teprve poté, co se Hauser vynořila a vrátila zpět na loď, jí vše došlo. Velryba ji zachránila před jedním z nejnebezpečnějších dravců oceánu – tygřím žralokem!

Žralok se neustále přibližoval a velryba riskovala svůj vlastní život, aby se ujistila, že Hauser přežije. Neuvěřitelné, že? Možná, že velryba tímto způsobem projevila vděčnost za všechno, co tito mořští biologové pro její druh už vykonali.

Co říkáte na dnešní příběh? Slyšeli jste už něco takového? Sdílejte článek mezi svými přáteli a rodinou a podělte se s nimi o báječný svět mořských tvorů.

Zdroj: addictingstories.org