Výpravná skupina v čele s průvodcem našli při prohlídce vodní nádrže plné sloních mláďat tvora, který tam rozhodně nepatřil. O jakého tvora šlo?

David, zachránce osiřelých slonů, chrání tento druh před pytláky v Keni. Když se pilot a kameraman Bill nedávno rozhodl navštívit Davidovo centrum, nedokázal si vůbec představit, co ho čeká, ačkoli měl s cestováním divokou přírodou mnoho zkušeností.

Na místě plném sloních mláďat ale bylo ještě něco, co nepřipomínalo slona – mnohem menší zvíře uvízlé v bahně. Sloní mláďata se při pohledu na zvíře okamžitě rozprchla. Na dálku se neznámý tvor vůbec nedal identifikovat, proto se místní průvodce rozhodl přiblížit. Stvoření bylo tak pokryté špínou, že si nikdo z přítomných stále nebyl jistý, o jaké zvíře se jedná. Jediné, co bylo jasné, že potřebuje zoufalou pomoc.

Průvodce se všemi ostatními vyrazil do akce a snažil se dostat zvíře ven ze svízelné situace. Konečně se podařilo! A jak se nakonec ukázalo, jednalo se o buvolí mládě. Bylo velmi vyčerpané, že mohlo pouze ležet na zemi a nechat se očišťovat. Po chvíli odpočinku se mládě dokázalo opět postavit na nohy. Teď už byl pouze jeden problém, a sice kde je jeho matka?

Zachránci se rozhodli zanechat mládě ve sloním prostředí, protože tyto dva druhy jsou pouze stěží nepřátelé, ovšem zanedlouho si všimli lehkého pohybu na obzoru. Buvolí mládě najednou ožilo a očividně bylo velmi nadšené – našlo svou maminku! Okamžitě vyrazilo od svým zachránců směrem k matce a všem se tak mohl naskytnout jeden z nejsladších obrazů, který kdy mohli vidět.

Podívejte se na následující video, kde můžete ze záchrany buvolího mláděte vidět mnohem více:

Jak se vám dnešní článek líbil? Neváhejte tento šťastný konec sdílet mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: addictingstories.org