Mořské soli by bylo pouze v kuchyni škoda. Podívejte se, jaké efektivní využití v domácnosti může mít mimo vaření

Myslíme-li na mořskou sůl, první místo, kam naše mysl zabloudí, je kuchyň. Ještě aby ne, využití mořské soli v kuchyni je jistě na prvním místě, ale jak se ukázalo, pouze v kuchyni by jí bylo škoda. Existuje totiž spousta důvodů, proč si uchovávat mořskou sůl také v koupelně či prádelně. My vám nyní ukážeme pět způsobů, jak využít mořskou sůl mimo kuchyni.

Detoxikační koupel

Mořská sůl skvěle detoxikuje tělo a odstraňuje škodlivé látky, například těžké kovy. Kromě toho může nabídnout celou řadu minerálních výhod, jako je draslík, železo a zinek. Pokud máte tedy v plánu použít mořskou sůl do vaší koupele, nezapomeňte si pořídit skutečně kvalitní druh. Vyhněte se soli, která má tmavší odstín. To je totiž důkaz nečistot.

Úklid domácnosti

Sůl je obecně známá jako přírodní čistící prostředek. Pokud tedy chcete, aby čistící prostředky ve vaší domácnosti byly netoxické, mořská sůl je skvělou alternativou. Vaše toaletní mísa bude čistší, trouba lesklejší a prádlo dokonce voňavější.

Sprej na vlasy

Spousta populárních kosmetických značek prodává sprej na vlasy s obsahem mořské soli, protože s vašimi vlasy dokáže udělat skutečné zázraky. Abyste nemuseli utrácet, můžete si sprej vyrobit doma. Vezměte lahev s rozprašovačem a naplňte ji 1 lžící mořské soli, 1 šálkem teplé vody, 1 lžící organického a nerafinovaného kokosového oleje a 1 lžící kondicionéru dle vašeho výběru. Pro lepší vůni přidejte esenciální olej. Vše důkladně protřepejte.

Tělový peeling

Nejen cukr, ale i mořská sůl je vynikající volbou pro domácí tělový peeling. Ve skleněné nádobě smíchejte mořskou sůl a oblíbený olej, který bude působit jako hydratační krém, zatímco sůl vám pomůže odstranit suchou kůži. Pro lepší vůni přidejte pár kapek esenciálního oleje dle vlastní volby.

Odstraňovač skvrn od potu

Podíváte se na své oblíbené bílé tričko a jediné, co vidíte, jsou žluté skvrny od potu? Existuje řešení! Smíchejte čtyři lžíce mořské soli s jedním litrem horké vody a pomocí houbičky vydrhněte postižená místa. Oblečení bude vypadat jako nové.

Tak co říkáte? Přesvědčili jsme vás, že mořské soli by bylo pouze v kuchyni škoda? Dejte nám vědět do komentářů, jaké zkušenosti máte vy a neváhejte článek sdílet mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj:mysticalraven.com