Potraviny, které jsou vhodné pro noční mlsání

Je tady někdo, kdo si rád zajde do lednice po šesté hodině večerní? Začíná to jednoduše: „Neměla bych si dát raději čaj místo jídla?“ A nakonec skončíme se sendvičem v jedné ruce a zákuskem v druhé. Ale jak jsou tyto večerní chvíle krásné, že? Zvláště, když jsme měli špatný den. Ovšem za takové potěšení musíme zaplatit. Máme pro vás dobré zprávy, existuje pár pochoutek, které si můžete dopřát i pozdě večer, a to bez výčitek svědomí.

Hořká čokoláda

Čokoláda je běžně považována za zakázanou, což je naprosto zbytečné, protože existuje veliký rozdíl mezi čokoládovou tyčinkou s ořechy a kostičkou hořké čokolády. Ta totiž obsahuje minimální množství cukru a dokonce přispívá k rychlému úbytku hmotnosti a reguluje hladinu cholesterolu.

Polévka

Faktem je, že všechny teplé tekutiny mají uklidňující účinek na naše tělo. Pokud chcete ve večerních hodinách uspokojit hlad nebo chutě a horký čaj nepomáhá, zahřejte se polévkou. Nejlepší by byla kuřecí nebo zeleninová, ale pamatujte si – žádná čočka, hrách nebo fazole na noc, ty mohou vést k neklidnému spánku.

Mandle

Hrst mandlí je vynikajícím způsobem, jak v noci uspokojit hlad, protože neovlivňují nárůst hmotnosti.

Dýňová semínka

Budete-li mít v noci chuť sáhnout po balíčku chipsů nebo popcornu, zapomeňte na to a raději vezměte do ruky pytlík dýňových semínek. Snadno vám pomůže s nočním hladem a také s přípravou na spánek. Jak je dobře známo, dýňová semínka jsou extrémně bohatá na hořčík, který je důležitý pro klidný a hluboký spánek.

Rýže

Strava, jejíž hlavní složkou je rýže, snižuje riziko nespavosti až o 46%. Rýže patří mezi produkty s vysokým glykemickým indexem – ovlivňuje rychlost produkce tryptofanu a melatoninu, což jsou hormony podporující kvalitní spánek.

Navíc je třeba si zapamatovat, že hlad je často maskovaná žízeň. Pokuste se tedy vypít sklenici vody nebo spíše šálek teplého zázvorového čaje.

Jak se vám dnešní článek líbil? Neváhejte jej sdílet mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: ihinteresno.fun