Nikdo by nečekal tento druh přátelství. Chlapec si ochočil obrovské mořské stvoření pomocí malé svačinky!

Ze všech zvířecích druhů na světě je toto mořské stvoření pravděpodobně tím posledním, o kterém bychom se mohli domnívat, že se dokáže spřátelit s člověkem díky malé svačince. Obvykle považujeme mořské tvory za fascinující nebo děsivé, ale tento chlapec nepociťoval ani špetku strachu, když se pokoušel spřátelit s obrovským rejnokem.

V okolních vodách Kanárských ostrovů můžete pozorovat všechny druhy rejnoků a na místě se sestupujícími schody se vyskytují obzvláště rádi, protože sem chodí rybáři vracet nechtěné ryby. Větší mořští tvorové se pak často zastavují na kus svačinky, kterou zde snadno naleznou. Pokud si chcete prohlédnout některé z těchto zvířat zblízka, tady je to pravé místo pro vás.

Situace využil i tento malý chlapec, když držel malou rybku v rukou a viděl, že se přímo k němu blíží obrovské zvíře. Klidný a laskavý rejnok projevil tolik důvěry, že si rybu vzal přímo z chlapcových rukou a dopřál tak dítěti zážitek, na který nezapomene do konce svého života. Sám zachoval naprostý klid a k rejnokovi se choval velmi přátelsky. Jako k domácímu mazlíčkovi!

Přestože jsou rejnoci normálně velmi přátelští a zvědaví, musíte být stále na pozoru, protože se jedná o divoké zvíře. Jako kterákoliv jiná stvoření se budou bránit, jakmile vycítí, že jsou v ohrožení.

Podívejte se na velice neobvyklý vztah mezi dítětem a divokým zvířetem na níže uvedeném videu:

Jak se vám dnešní příběh o netradičním přátelství líbil? Pokud ano, sdílejte jej se svými přáteli a rodinou.

Zdroj: pawmygosh.co