Mount Everest je nějvyšší hora světa a další skutečnosti, kterým slepě věříme, že jsou pravdivé

Stává se poměrně často, že věříme obecným pravdám, jelikož v ně věří i ostatní lidé kolem nás. Už ani nevíme, jak daná tvrzení vznikla, ale bereme je za pravdivá, protože to tak slýcháváme už od malička. Pořád si myslíme, že mléko je dobré pro naše kosti, že Mount Everest je nejvyšší hora světa a tak podobně. Pokud patříte do této skupiny, nastal čas zjistit skutečnou pravdu. My jsme pro vás odhalili několik mýtů, o který si stále většina lidí myslí, že jsou pravdivé.

Placebo funguje pouze u lidí

Ve skutečnosti by placebo efekt mohl fungovat i na vaše domácí mazlíčky. Nemocný pes reaguje, jakmile mu jeho páníček dává pilulku, i když se jedná jen o vitamínový prášek a přestane tak cítit bolest.

Mléko je užitečné pro naše kosti

Obecně věříme, že mléko je skvělým zdrojem vápníku, který je důležitý pro naše kosti. Což je pravda, ale vápník obsažený v mléce nám nezabrání před zlomeninami. Bylo zjištěno, že lidé, kteří konzumují méně mléčných výrobků, mají také méně zlomenin. Nemá tedy smysl pít velké množství mléka, pokud chcete posílit kosti. Raději zvolte sardinky, lososa, fazole, mandle nebo fíky jako správný zdroj vápníku.

Čokoláda způsobuje akné

Spousta lidí se vyhýbá čokoládě, protože mají obavy, aby se jejich obličej neosypal akné. Ovšem studie ukázaly, že čokoláda není pro naši pleť škodlivá. A dermatologové to jen potvrzují. Takže pokud vyloženě nemáte alergii, čokoláda vaší pokožce neuškodí.

Pokud běháte, musíte běhat každý den

Na základě výzkumu bylo zjištěno, že každodenní běh může poškodit naše zdraví a být tak zcela zbytečným pro ty, kteří se snaží být zdraví a v kondici. Nadměrný fyzický výkon může vést k srdečním onemocněním, vysokému krevnímu tlaku, Alzheimerově chorobě a předčasnému stárnutí. Stačí vám 3 – 4 týdně s celkovou vzdáleností zhruba 30 km.

Mars je červená planeta

Neřekne se mu jinak než červená planeta. Ale v 70. letech, kdy kosmická loď z NASA Viking 1 přistála jako první na této planetě, pořídila několik fotografií, které odhalily, že obloha byla modrá, nikoliv růžová. NASA pravděpodobně chtěla, aby planeta vypadala více nepřátelsky, dnes ale připouští, že některé části Marsu jsou skutečně modré a šedé.

Černá díra je ve skutečnosti opravdu díra

Někteří lidé si myslí, že černá díra je opravdu díra, ale ve skutečnosti se jedná o vesmírný objekt, kde gravitační síla má takový vliv, že se ani světlo nemůže dostat ven. Můžete ji vidět pouze teleskopem.

Mount Everest je nejvyšší horou světa

Nepochybně mnoho lidí si myslí, že Mount Everest je nejvyšší horou světa kvůli své nadmořské výšce. Budeme-li to ale brát z tohoto pohledu, tak v tom případě musíme říct, že není. Mauna Kea, sopka nacházející se na Havaji, má výšku 10 000 m n. m., kdežto Mount Everest má 8 848 m n. m.

Během bouřky jste před blesky v autě v bezpečí, jelikož má gumové pneumatiky

Existuje přesvědčení, že během bouřky jste v bezpečí uvnitř auta kvůli jeho gumovým pneumatikám. Ovšem je to jen mýtus. Vaše auto může být skvělým místem, kde se schovat, ale jen proto, že je vyrobeno z kovu. Tento druh ochrany funguje pouze v případě, že jsou všechny dveře a okna zavřené.

Sahara je největší pouští na světě

Když přemýšlíme o poušti, obvykle si představujeme extrémně horkou oblast bez života s neuvěřitelným množstvím písku. Ale poušť je krajina, která přijímá velmi málo srážek. V takovém případě je největší pouští světa Antarktida.

zdroj: brightside.me