Možné důvody, proč je vám pořád zima a neustále naskakuje husí kůže

Každý člověk vnímá chlad trochu jinak. Na někoho stačí jen trochu pootevřít okno a hned se klepe zimou, jiný by mohl chodit i v mínusových teplotách v tričku. Ti, kterým naskakuje permanentně husí kůže, by měli věnovat pozornost následujícím řádkům, kde se mohou dočíst možné důvody, proč jim je pořád zima.

Problémy se štítnou žlázou

Hypotyreóza je název pro stav, kdy štítná žláza neprodukuje dostatek hormonu, což může mimo jiné (únava, nízká srdeční frekvence) mít za následek i to, že neustále cítíte chlad.

Nedostatek vody

Příjem vody a hydratace organismu stimulují metabolismus a pomáhají tělu snadněji zpracovávat přijímané jídlo, které pak tvoří energii a teplo.

Anémie

K anémii dochází, když má tělo méně červených krvinek, než potřebuje k přenosu kyslíku do buněk a tkání. Anémie může být způsobena nedostatkem železa, což obvykle nastává v těhotenství, při menstruaci, ztrátě krve nebo nedostatečném příjmu a vstřebávání živin. Může se však také vyskytnout v důsledku nedostatku vitamínů. Mezi příznaky anémie kromě bledé pokožky, zvýšené srdeční frekvence, únavy a bolesti hlavy patří i to, že vám je neustále zima.

Nedostatek spánku

Kvalitní a klidný spánek je zvláště důležitý pro správnou regulaci tělesné teploty. Pokud vám je zima více než ostatním, můžete být prostě a jednoduše nevyspalí.

Raynaudův fenomén

Prsty na rukou a na nohou jsou bílé nebo namodralé a působí odděleně od zbytku těla, kde je dostatečný přísun krve. Vzácné onemocnění postihuje tepny a snižuje průtok krve do prstů.

Vyhublost

Je také možné, že jste příliš hubení a složení vašeho tělesného tuku je nižší než obvykle. Proto je vám neustále chladno.

Krevní oběh je špatný

Tepny nepřenášejí dostatek krve do orgánů a tkání, což může vést k nachlazení pacienta. Při špatném průtoku krve ucítíte v končetinách chlad.

Obrázky: Freepik