Možná zdravotní rizika spojená s konzumací zázvoru

Zázvor je vysoce výživná rostlina. Ve skutečnosti je široce používán jako lidový lék pro řadu nemocí.  Je to proto, že jeho aktivní složky, včetně gingerolu, mají velký přínos pro vaše zdraví. Tato úžasná rostlina má také silné antioxidanty a protizánětlivé vlastnosti, což z ní činí velmi vyhledávaný přírodní léčivý prostředek. Ovšem neměl by ho užívat každý. Zde jsou čtyři skupiny lidí, kteří by se ho měli vyvarovat.

Lidé, kteří mají poruchy krve

Zázvor může negativně ovlivňovat některé poruchy krvetvorby.

Zázvor zvyšuje cirkulaci krve, a přestože je prospěšné pro osoby trpící obezitou a onemocněním periferních tepen, může být škodlivý pro osoby s hemofilií nebo pro ty, jejichž krev se nesráží normě. Zázvor může také ovlivňovat působení léků používaných k léčbě těchto stavů.

Lidé, kteří užívají určité léky

Užíváte pravidelně nějaké léky? Potom byste měli konzumaci zázvoru konzultovat s lékařem.

Zázvor může působit negativně spolu s lékařskými účinky inzulínu, léky na srážlivost krve nebo beta-blokátory. Podle MedlinePlus, zdravotnické služby národních institucí zdraví, zázvor může také negativně ovlivňovat jiné léky, jako jsou antacida, léky na srdce a antihistaminika. Pokud tyto léky užíváte, promluvte si se svým lékařem před tím, než zázvor začnete konzumovat.

Lidé, kteří trpí podvýživou nebo bojují s anorexií

Lidé, kteří váží příliš málo, by si měli zázvor raději odepřít. Podporuje totiž hubnutí.

Pokud jde o hubnutí, zázvor je neuvěřitelně užitečný. Nejen, že jde o vlákninu, ale také zvyšuje sekreci trávicích enzymů a hladinu pH žaludku, stejně jako potlačuje chuť k jídlu. To znamená, že pro ty, kteří jsou podvyživení, může konzumace zázvoru vést k dalšímu hubnutí a špatné tvorbě svalové hmoty.

Těhotné ženy

U těhotných žen může velké množství zázvoru dokonce vyvolat předčasný porod.

Zázvor může stimulovat předčasné kontrakce a dokonce i porod a také narušit příjem vitamínů rozpustných ve formě železa a tuků. Příliš mnoho zázvoru může dokonce způsobit potrat nebo menstruační krvácení.

Zdroj: viralnova.com