Znáte primární příčiny rakoviny prsu? Důležité informace ohledně prevence vzniku

Nejen pravidelné lékařské prohlídky ale i správné znalosti jsou tím nejlepším nástrojem jak předejít vzniku rakoviny prsu.  Následující seznam informací může být užitečný pro ženu v každém věku.

Antiperspirant versus deodorant

Jedna z každodenních rutin je používání antiperspirantů. Věc, kterou byste tedy měla znát, je, že obsahují hliník, který zvyšuje riziko vzniku rakoviny. Hliník totiž působí tak, že blokuje, uzavírá a ucpává póry, které produkují pot, přes který se naše tělo zbavuje škodlivých látek, což znamená, že antiperspirant brání tomuto detoxikačnímu přirozenému procesu. Spojitost mezi vznikem rakoviny a používáním antiperspirantu můžeme tedy často opomenout, zvláště když se jedná o každodenní zvyk. Navíc, dalším problémem je, že jej ve většině případech používáme přímo po holení a tak se riziko rakoviny zvyšuje.

Pokud nyní zamýšlíte výměnu svého antiperspirantu za deodorant, který by měl být údajně méně nebezpečný, moc si nepomůžete. Deodoranty obsahují mnoho parabenů. Příkladem byla umírající žena na rakovinu prsu, která jich měla v prsní tkáni veliké množství.

Je rakovina prsu způsobena podprsenkou?

Vypouštění tkáňového moku může být prostřednictvím těsné podprsenky přerušeno. To může být příčinou vývoje rakoviny prsu kvůli zablokování schopnosti těla vylučovat všechny škodlivé látky, kterým je denně vystaveno. Na tom se shodují jak vědci, tak lékaři. Je známo, že lymfodrenáž může způsobit hromadění toxinů ve vašem těle, které jsou potenciálně nebezpečné. Hliník z antiperspirantů je považován za jeden ze zdrojů těchto toxinů.

Existuje mnoho jiných případů souvisejících s rakovinou prsu a nošením podprsenky, ale jediným důležitým případem je ten, kdy byla provedena studie zahrnující více než 4 000 žen, při které bylo potvrzeno, že ženy jsou vystaveny mnohem nižšímu riziku rakoviny prsu, pokud nebudou nosit podprsenku.

A co vědci zjistili?

  • Šance na výskyt rakoviny prsu jsou 3 ze 4, pokud nosíte podprsenku 24 hodin denně, nebo 1 ze 7, nosíte-li ji 12 hodin v kuse a svlékáte pouze na noc.
  • Riziko se snižuje na 1 z 52 žen, které nosí podprsenky méně než 12 hodin.
  • Pouze 1 ze 168 případů žen, které nikdy nebo zřídka nosí podprsenku, má šanci na vznik rakoviny prsu.

Porovnáme-li ženy, které nikdy nenosily podprsenky, s těmi, které je nosí 24 hodiny denně, riziko nárůstu rakoviny prsu je 125x vyšší. Pokud tedy pečlivě přezkoumáme výsledky této studie, je 3x větší šance výskytu rakoviny prsu z nošení podprsenky než z kouření cigaret.

Podobný vztah mezi těmito dvěma hodnotami lze nalézt také v další studii, kdy bylo dokázáno, že nošení podprsenky nebo opasku může snížit hladinu melatoninu v těle o 60% a melatonin nejen reguluje cyklus spánku, ale také má protirakovinné účinky.

zdroj: www.feelhealthylife.com