Potraviny, které pomohou s hubnutím, nadýmáním, a dodají vašemu tělu dostatečný přísun živin

Pokud cítíte, že děláte vše pro to, abyste zhubli, ale stále nezískáváte ty správné výsledky, je to možná proto, že váš jídelníček obsahuje zrádné potraviny, které vás nadýmají, zadržují vodu (hlavně slaná jídla) a představují vysoký příjem kalorií. Takové potraviny můžete nahradit následujícími alternativami, které vás udrží déle syté díky svým vlastnostem plných zázračných živin.

Začněte odstraněním zpracovaných potravin, perlivých nápojů, žvýkaček a umělých nápojů. Některé z následujících náhrad nemusí mít veliký vliv na břišní tuk, ale pomohou vám zbavit se nadýmání, zlepšit zdraví střev a cítit se méně nafouknutí.

Burákové máslo

Obsahuje 8 g bílkovin a 4 g vlákniny na jednu porci, takže je ideální svačinou, která vás zasytí na delší dobu. Díky L-argininu, aminokyselině, která zlepšuje tok krve v celém těle, pomáhá uklidnit cévy, což zmírní zadržování tekutin v těle.

Cizrna

Cizrna je plná vlákniny a rostlinných bílkovin. Stejně tak antioxidantů, zvyšujících imunitu, a minerálních látek, které brání nadýmání. Je skvělou přílohou a navíc mouka z cizrny má vyšší hustotu výživových složek.

Dýně

S větším obsahem vlákniny než má quinoa a draslíku než je obsaženo v banánech je dýňové pyré jednou z nejlepších potravin pro svačinu či vaření. Přepadne-li vás chuť na něco sladkého, přidejte nakrájenou dýni do neslazeného řeckého jogurtu a zasypte skořicí a hruškami. A zdravý podzimní dezert je na světě.

Hrášek

Hrnek hrášku obsahuje 8 g bílkovin a tunu klíčových živin redukujících nadýmání. Má skoro všechno, co potřebujete na denní dávku vitamínu C, k tomu hořčík, draslík a železo. Všechny tyto složky pomáhají vyrovnat hladinu sodíku a přivádějí kyslík do krevních buněk.

Tuňák

V otázce zdravých bílkovin není nic lepšího než ryby, obzvláště tuňák, losos a sardinky. Jsou plné důležitých omega-3 mastných kyselin a nízkotučných bílkovin, které vám pomohou zasytit a potlačit chuť na delší dobu.

zdroj: www.goodhousekeeping.com