Mrtvice většinou nepřichází neohlášeně. Vnímejte varovné signály vašeho těla, abyste včas rozpoznali příchod vážného onemocnění

Mnoho lidí se domnívá, že mrtvice se vyskytne neočekávaně a nelze jí nijak zabránit, ale to je omyl. Existují varovné signály, které nám naznačí, že nás v blízké budoucnosti přepadne mrtvice. Tento zdravotní stav přichází, když krevní zásobení mozku přestane působit na mozkové buňky. Rizika se zvyšují, máme-li vysoký krevní tlak nebo cholesterol či jsme kuřáci.

Slabost v pažích

Neočekávaná slabost nebo necitlivost v pažích se obvykle soustředí pouze na jednu stranu. Doporučujeme zvednout ruce nad hlavu a všímat si, zdali je jedna ruka slabší než druhá.

Silné bolesti hlavy

Silné bolesti hlavy v kombinaci s jinými příznaky mohou být varovným signálem příchodu mrtvice. Pokud si všimnete, že po bolestech hlavy následují i některé další z těchto zmíněných příznaků, vyhledejte lékařskou pomoc, abyste se ujistili, zdali je nutné mít obavy.

Zmatení

Jeden ze symptomů je také zmatení. To ve skutečnosti vypadá tak, že pocítíte neschopnost rozumět ostatním lidem nebo dokonce artikulovat a vyjádřit správně své myšlenky.

Problémy s řečí

Nebudete schopni se jasně vyjadřovat.

Potíže s rovnováhou

Začnete pociťovat neočekávané problémy s rovnováhou a koordinací. Pokuste se projít po rovné linii nebo se dotknout špičky nosu, abyste se ujistili, zdali skutečně tímto problémem trpíte.

Jak se vám dnešní článek líbil? Neváhejte jej sdílet mezi svými přáteli a rodinou, aby i oni byly varováni před příchodem mrtvice.

Zdroj: organicplannermedia.com