Hned po ránu je zdravé vypít sklenici vody, nakopnete metabolismus a do oběda nepomyslíte na jídlo

Dokážete si svůj den představit bez vody, čaje nebo džusu? Pokud ano, vystavujete se vážným problémům, protože nedostatečný přísun tekutin činí vaše hrdlo suchým a za nějaký čas si začnete všímat nepříjemných příznaků. Probouzíte se ráno se suchými rty? Teď už víte proč! Voda, jak všichni moc dobře víme, hraje v těle důležitou roli a dopoledne obzvlášť. Neexistuje totiž lepší způsob, jak hydratovat vaše tělo a optimalizovat jeho funkce, než vypít ráno sklenici vody.

Rehydratuje váš organismus

Vaše tělo je ráno dehydratované, proto byste ihned po probuzení měli vypít sklenici vody. Zlepšíte tok kyslíku v těle a podpoříte tvorbu svalové hmoty a krevních buněk.

Nakopne metabolismus

Sklenice studené vody po ránu zrychluje metabolismus o 24% a pomáhá regulovat tělesnou hmotnost.

Detoxikuje tělo

Sklenice vody ráno na lačný žaludek čistí tlusté střevo a zmírní absorpci živin. Zároveň optimalizuje funkci ledvin.

Váš mozek je ze 76% tvořen vodou

Váš mozek nebude správně pracovat, pokud bude vaše tělo dehydratované. Budete se cítit unavení a bez nálady a budou vás přepadat bolesti hlavy.

Budete se cítit déle sytí

Větší sklenice vody po ránu naplní váš žaludek a zabrání tak nadměrné konzumaci jídla. Udržíte se déle sytí, a to až do oběda.

Hydratace vašeho těla je skutečně důležitá. Udrží vás zdravými a plnými energie a zabrání rozvoji celé řady zdravotních problémů. Každá buňka ve vašem těle potřebuje vodu, takže nic nepodceňujte. Naším tipem je citrónová voda, jež funguje jako čistička celého organismus.

Jak jste na tom vy s pitným režimem? Hlídáte si dostatek tekutin nebo patříte mezi ty, kterým stačí jedna sklenka vody za den. Dejte nám vědět vaše zkušenosti do komentářů a neváhejte článek sdílet mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: healthyfoodhouse.com