Vyrobte si domácí oční krém z kokosového olej a vitamínu E, rozjasní vaši tvář a zatočí s vrásky

Nedostatek spánku, alergie a stres, to vše dělá naše oči na první pohled unavené. Kůže kolem očí je jemná a vyžaduje léčebný spánek. Namísto toho, abyste utráceli za drahé oční krémy proti stárnutí, zkuste si s námi vyrobit vlastní krém z domácích ingrediencí.

Jak si vyrobit vlastní oční krém

Ingredience:

  • Organický kokosový olej
  • Kapsle vitamínu E
  • Esenciální olej z kadidla

Postup:

Do skleněné misky přidejte jednu lžíci kokosového oleje a dejte ohřát. Jakmile bude olej roztavený, přidejte dvě nadrcené tabletky vitamínu E a dvě nebo tři kapky esenciálního oleje. Důkladně promíchejte a pevně uzavřete víkem. Nechte uložené na chladném místě. Každý večer před spaním naneste na pokožku pod očima malé množství krému. Použít jej můžete i ráno, ale nechte působit alespoň 10 minut předtím, než použijete make-up. Bonusem tohoto výrobku je jeho další použití, a sice jako odličovač.

Výhody složek obsažených v krému

Kokosový olej je hypoalergenní, extrémně zvlhčující a dokáže se vstřebat do pokožky lépe než většina ostatních olejů. Vitamín E má skvělé antioxidační vlastnosti, pomáhá při zdravém růstu pokožky a napravuje její opotřebení. Udržuje pokožku hladkou a chrání ji před praskáním. Zároveň dokáže zabránit předčasnému stárnutí a vzniku vrásek. Kadidlový olej byl již po staletí používán na Blízkém východě a v severní Africe při aromaterapii. Pomáhá při zdravé regeneraci buněk a tkání, ošetření suché pokožky, zpomalení stárnutí a snížení výskytu strií a jizev.

Jak se vám dnešní tip na zpomalení stárnutí líbil? Dejte nám vědět do komentářů vaše metody, jak si udržujete mladistvý vzhled a neváhejte článek sdílet mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: naturallivingideas.com