Multifunkční digitální obrazovka – další krok do budoucnosti, který nám umožní žít jako ve sci-fi filmech

Jaká technologie je stará přes 3 000 let, ale stále je součástí všech televizorů, notebooků, chytrých telefonů a dokonce i všech vozidel? Ano, hádáte správně – je to sklo. Již tisíce let je neodmyslitelnou součástí našich životů a nyní díky telefonům dokonce více než dříve. Ale jaké s ním má plány budoucnost? Možná známe odpověď.

I přesto, že je sklo používáno již mnoho let, spousta lidí věří, že budoucí použití bude ještě pozoruhodnější. V tomto případě se jedná o revoluční výrobek, který bude představovat skleněná dotyková obrazovka přítomná všude, kde si dokážete představit. V obchodních domech, autech, hromadné dopravě – vše proměněno na displej. Technologie, která by měla změnit způsob, jakým přijímáme informace prostřednictvím našich očí. A co to všechno znamená? Představte si sci-fi film a všechny technologické vychytávky, které jsou v dnešním světě nemyslitelné. V tomto případě se bude jednat o průhlednou obrazovku, kterou lze použít v běžně používaných vozidlech, například autech.

Auta by nakonec měly být koncovým spotřebním zbožím, kde bude digitální sklo nainstalováno. Celý účel spočívá v tom, aby obrazovky umístěné na čelním skle aut zobrazovaly objekty skutečněji, takže řidič by měl být méně roztěkaný, aby se díval jinam. To ale není vše. Výrobci se snaží zvětšit realitu pomocí čoček, které mohou nosit i lidé. Budoucnost s holografickými obrazy lidí, s kterými se setkáte, tak není úplně vzdálenou budoucností. Takže jak dlouho budeme čekat na budoucnost, kterou vídáme pouze ve sci-fi filmech? Odpověď nám dá pouze čas, ale už teď víme, že výrobci dělají vše, co je v jejich silách, aby se brzy stala realitou.

zdroj: banter.fun