Muž při procházce objevil něco šokujícího – v křoví odložená holčička byla prochladlá a pobodaná od trnů. Přečtěte si její příběh

Neuvěřitelný nález objevil člověk z Indie při procházce ulicemi Gudžarátu. Zaslechl zvuk, který jej donutil prozkoumat blízké křoví a to, co uviděl, mu vyrazilo dech. Na zemi leželo děvčátko, nahé, bez oblečení a deky, krvácející na místech, kde ji pobodaly trny. Muž okamžitě zavolal záchrannou službu. Lékaři poté pečlivě odstranili trny z její kůže, vyčistili rány a holčičku nakrmili. Byl zázrak, že byla ve stabilním stavu a lékaři byli přesvědčeni, že se uzdraví. Policie nyní hledá rodiče děťátka.

Bohužel, opuštěné děti nejsou v Indii ničím neobvyklým. Dívky jsou považovány za zátěž a prokletí rodiny. Mnoho rodin si totiž nemůže dovolit věno, které je nutné pro provdání děvčat. Chlapci jsou považováni za schopnější, za ty, kteří se postarají o své rodiče ve stáří. Kvůli takovému smýšlení bylo tisíce novorozenců opuštěno a ponecháno svému osudu, který ve většině případech znamenal smrt. UNICEF odhaduje na 50 miliónů dívek, které byly buď zabity již jako kojenci, nebo prostřednictvím sexuálně volených potratů.

Tato čísla jsou šokující, ale existuje naděje v podobě organizací, které pracují na osvětlení těchto zvěrstev a na ochraně nevinných obětí. Můžeme jen doufat, že jednou nastane den, kdy toto stigma proti děvčatům zmizí a každý život bude považován za rovnocenný. Do té doby buďme vděční za dobré lidi, kteří hledají tyto bezmocné oběti.

Pokud se vám dnešní článek líbil, nezapomeňte jej sdílet mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: faithpanda.com