Způsoby, jak zvýšit hladinu dopaminu, abyste se už nikdy necítili smutní, ve stresu nebo v depresi

Dopamin je rozhodující neurotransmiter nezbytný pro řadu tělesných funkcí. Jeho nedostatek může přispívat k pocitům únavy, smutku a deprese, zatímco jeho mírné uvolňování může přispět k celkovému pocitu štěstí.

Cvičení

Zvyšuje hladinu dopaminu, serotoninu a endorfinu a přispívá tak k pocitu štětí, snižuje stres a posiluje tělo.

Vyvarujte se závislostem

Vyhýbejte se špatným návykům a závislostem v podobě hazardních her, drog, alkoholu, sexu a dokonce i nakupování. V podstatě všechny návyky, které poskytují okamžité potěšení, nejsou trvalým řešením navýšení dopaminu.

Detoxikace

Nahromadění toxinů v těle může zabránit produkci dopaminu, a proto se budete cítit unavení, nešťastní a v depresi. Pravidelná detoxikace tomu může zabránit.

Navyšte tyrozin

Tyrozin je jedna z 22 esenciálních aminokyselin nezbytných pro tvorbu bílkovin. Zároveň je to nejdůležitější chemikálie pro produkci dopaminu.

Hudba

Jedná se sice o krátkodobý způsob navýšení dopaminu, ale poslech hudby lze použít jako běžný způsob, jak zvýšit jeho hladinu.

Uspořádejte si svůj vlastní život

Napište si své malé každodenní úkoly na kus papíru a dodržujte jejich plnění. Tímto způsobem budete spokojeni, jakmile uvidíte, že jeden po druhém odškrtáváte.

Kreativita

Zaměřte se na činnost, kterou máte rádi (malování, vaření, kreslení, pletení atd.), abyste udrželi svou mysl kreativní.

Následujte malé úkoly

Plnění drobných úkolů a organizace dokáží zvýšit hladinu dopaminu. Uskutečnění malých úkolů vás naplní štěstím.

Meditace

Meditace zvyšuje hladinu dopaminu, zlepšuje náladu, vytvoří duševní energii a uvolňuje mysl.

Dodržujete některé z těchto rad? Pokud se vám článek líbil a pomohl vám, nezapomeňte jej sdílet mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: feelhealthylife.com