Muž proměnil starý dvoupatrový autobus na luxusní obytný vůz

Cestování v obytném voze je další level cestovatelských snů. Mít neustále za sebou zázemí vlastního domu na kolečkách skýtá obrovský prostor pro nebývalou svobodu, kterou s ničím jiným nelze srovnávat. Můžete zajet prakticky kamkoliv a nikdy se nedostanete do situace, že by vám pršelo za krk.  Potíž je v tom, že obytné vozy nepatří právě k tomu nejlevnějšímu zboží a takový plně vybavený „obytňák“ se může docela slušně prodražit. Tento problém vyřešil kreativně po svém jistý muž, který si pořídil starý dvoupodlažní autobus, který svou pílí a umem proměnil na luxusní obytný vůz. Jen se na to sami podívejte, nezávidíte mu?

Starý autobus proměnil v luxusní sídlo na kolech

Mnozí lidé se spokojí s uvědoměním, že nemusejí mít vše, na co si vzpomenou a své touhy po obytném voze prostě a jednoduše zapudí do říše nesplnitelných fantazií. Jiní lidé ale slovo „ne“ neberou jako odpověď a okamžitě začnou přemýšlet o způsobech, jak svého cíle dosáhnout, byť možná ne tak úplně obvyklými cestami. Z této druhé kategorie lidí je muž, který si v touze po cestování v pohodlí obytného vozu nenechal namluvit nic o nedostupnosti a nelitoval času ani práce, aby si svůj sen splnil. Stačilo mu k tomu jediné: koupit autobus.

Takový dvoupodlažní autobus má v sobě dostatečné množství místa, aby se do něho vešlo vše, co i ten nejnáročnější cestovatel může při svých výletech do neznámých krajů potřebovat. Jedno patro by bylo málo, dvě jsou ale víc než dost. Alespoň pro vytvoření plnohodnotného bytu s obývacím pokojem, koupelnou, ložnicí i kuchyní a několika vyhlídkovými místy.

Od šílenosti k luxusnímu obytnému vozu

Příběh proměny autobusu v obytný vůz začal v roce 2011, kdy muž objevil autobus značky Neoplan vyrobený v roce 1992, který byl 12 metrů dlouhý, 2,5 metru široký a 4 metry vysoký. Muž se do tohoto stroje doslova zamiloval, a proto se po testovací jízdě a prohlídce vozu odborníkem rozhodl pro jeho koupi. Ihned poté, co vůz převzal, se sám zděsil nad tou šíleností, kterou si vlastně pořídil.

Pak ale autobus nechal opravit a nastříkat a začal plánovat jeho vnitřní přeměnu. Zadní část vrchního patra patří ložnici, před ní je koupelna se záchodem i vanou, vedle je dětský pokoj s palandami a v patře pod ním je kuchyně a obývací prostor. Zkrátka je tam vše, co by mohl na svých cestách potřebovat.

Obrázky a zdroj: Onrust!