Muž sázel každý den dlouhých 40 let jeden strom. Proč a co vytvořil, vás naprosto dostane!

Jadav Payeng, muž z ostrova Majuli, dokázal vlastníma rukama vytvořit něco ohromujícího a překrásného. Každý den vysadil jeden strom, protože byl znepokojen devastací země po extrémních záplavách a suchu z roku 1979. Tehdy mu bylo 16 a za 40 let se stal hrdým majitelem lesní plochy o rozloze 1 360 akrů. A co víc? Zalesněná plocha je domovem několika bengálských tygrů, nosorožců, supů a slonů.

Toto překrásné dílo bylo náhodou objeveno novinářkou Kalitou, jež fotografovala v roce 2007 ptáky kolem řeky Brahmaputry, protékající podél ostrova Majuli. „Zdálo se mi, že v dálce vidím něco, co připomíná les. Když jsem přišla blíž, nemohla jsem věřit vlastním očím. Našla jsem hustý les uprostřed neúrodné pustiny,“ řekla Kalita.

Kalita se dozvěděla o Jadavovu příběhu, který byl nakonec publikován a dostal se do národního povědomí. Jadav byl brzy známý jako „lesní muž Indie“. Jadav hodlá pokračovat ve výsadbě svých stromů až do posledního dechu. Jeho cílem je totiž pokrytí 5 000 akrů. Jediné hrozbě, které čelí, jsou pytláci a ilegální dřevorubci.

Jadav ukázal, že jedna jediná osoba může sama vlastním úsilím vytvořit něco velkého. Jadav byl v roce 2015 za svou práci oceněn indickou vládou místní cenou Padma Shri.

Co říkáte na tento neuvěřitelný příběh o lásce k přírodě a velikému odhodlání? Pokud se vám článek líbil, sdílejte jej mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: faithpanda.com