Muž se znovu shledal se svou milovanou fenkou po týdnu vyčerpávajícího pátrání. Až uvidíte video, ukápne vám slza

Roger Jacobs byl zdrcen, když se jeho sedmiletá fenka Salty jen pár dní před Vánoci ztratila. Proplížila se otevřenou bránou na zahradě a už se nevrátila. Po týdnu se Roger s rodinou už vzdávali naděje na její nalezení, dokud se však nestal vánoční zázrak a Roger nedostal tip, že byla Salty viděna u řeky.

Shledání po dlouhých sedmi dnech

Když Rogerův známý uviděl ztracenou Salty, neváhal ani minutu, a hned svého přítele informoval o její poloze. Dokonce se mu jí povedlo naložit do auta a domluvit se s Rogerem, že mu jí přiveze na nejbližší možné místo. Když jim Roger přispěchal naproti a znovu se mohl setkat se svou milovanou fenkou, jeho dcera Becky Anderson dojemné shledání natočila na video.

Se slzami radosti padl na kolena

„Můj táta, jakmile Salty uviděl, padl se slzami radosti na kolena,“ popisuje situaci Becky. Když před pár dny Roger zjistil, že na jeho pozemku zůstala brána otevřena a Salty se podařilo uprchnout, byl zoufalý, že ji už nikdy neuvidí. Po týdnu se zdálo, že už se Salty domů nikdy nevrátí, alespoň ne sama. „Dny i noci jsme trávili hledáním Salty, zkoušeli jsme sledovat její stopy ve sněhu. Nejdříve jsme se domnívali, že běžela za jelenem nebo srnou, ale poté stopy zmizely a my jsme hledali naslepo,“ vypráví zdrcený Roger.

Neměla v povaze utíkat

Roger vychoval Salty již od štěněte, byla vycvičena, aby se k němu připojila na loveckých výpravách, takže neměla v povaze utíkat. Jakmile ale viděla otevřenou bránu a chytla stopu, nedívala se napravo ani nalevo a už zřejmě nemohla najít cestu domů. Rodina volala, pískala, dlouhých sedm dní. Využila sílu sociálních sítí, vyvěšovala letáky, ptala se okolí, ale po Salty ani stopy. Až se ozval rodinný přítel Bill Lepley, že zahlédl psa přes řeku Yellowstone, který připomínal Salty. Celá rodina vyskočila a jela na místo, kam Bill Salty zavezl. Všichni se šťastně shledali.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Mirror.co.uk