Záhadná minulost německého ovčáka nedá pracovníkům útulku spát. Přešel sám hranice státu? Hořkosladký příběh opuštěného psa

Lidská krutost někdy nezná mezí. Nejenže se chováme zle jeden ke druhému, ale i k nevinným duším, jako jsou zvířata. Nejhorší, co pes může zažít, je neopětovaná láska svého pána. Psi žijí pouze pro svého majitele, dávají mu bezmeznou věrnou lásku a loajalitu. Proto nad tímto hořkosladkým příběhem zůstává rozum stát. Jedná se o další z případů, kdy nechá majitel svého domácího mazlíčka jeho osudu, nebo se pes jen náhodou zaběhl do jiného státu?

Chlapec zahlédl něco podezřelého

Sedmnáctiletý mladík byl na večerní procházce v parku, když si všiml něčeho neobvyklého. Kousek od něj stála lavička, na níž se mihotal zvláštní stín. I když bylo dost pozdě, strašlivá zima a temná noc, mladík se odvážil přistoupit blíže, aby místo prozkoumal. Když se dostal na dohled, nevěřil svým očím.

Šokující zjištění

Chlapec přistoupil co nejblíže k lavičce, aby mohl identifikovat, co nebo kdo na lavičce sedí. Učinil šokující zjištění. V mrazivém počasí se díval na přivázaného nebohého německého ovčáka. Netušil, jak dlouho tam seděl, ale na první pohled to vypadalo, že tam psa někdo zanechal jeho osudu. Neváhal a kontaktoval místní úřady.

O psa se postaral nejbližší útulek

Naštěstí se brzy našlo místo, kde se ovčákovi dostalo potřebné péče. Místní zvířecí útulek se ho ujal do doby, než se psovi najde nový milující domov nebo se objeví jeho majitel. Stále ještě byla šance, že se pes pouze ztratil.

Záhada pokračuje

Pracovníci útulku zjistili, že zachráněný německý ovčák se jmenuje Pedro a jsou mu tři roky. Co je však zmátlo, že byl registrován v Polsku, ale nalezen byl v německém Hagenu. Kdo tedy Pedra přivedl až do Německa? Vyšetřování Pedrovy minulosti stále pokračuje.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Wamiz.co.uk