Muž z Indie každý den vaří okolo 90 kg rýže, aby nakrmil stovky pestrobarevných papoušků. Teď chce prodat celou sbírku fotoaparátů, aby mohl pomáhat dál

Joseph je velikým milovníkem zvířat a užívá si společnost různých druhů divoké zvěře. V roce 2004, po hrozivých důsledcích tsunami v Indii, se na prahu jeho domu objevil pár papoušků, jejichž stav byl zjevně velmi špatný. Joseph, jako muž se srdcem na pravém místě, ptáky ošetřil a vrátil jim zpět jejich ztracené zdraví.

Poté, co se jejich stav zlepšil, pustil je opět na svobodu. Tímto to považoval za uzavřené. Ale to se mýlil! Druhý den se ti samí papoušci vrátili a přivedli dokonce i své přátele. Ze dvou ptáčků se stalo deset, z deseti pak dvacet a z dvaceti nakonec sto. Joseph se k nim neotočil zády ani nezdvihl ruce, aby řekl: “Já vás ale nemůžu všechny nakrmit!“

Ne! Místo toho vešel do domu a vrátil se s pytlem rýže, kterou rozsel pro všechny papoušky kolem. V tu chvíli ještě netušil, že začal se svým novým rituálem. Joseph nyní vstává každé ráno ve 4:30 a připravuje hrnce čerstvě vařené rýže.

Joseph utratí asi polovinu svého platu pouze za rýži pro papoušky. Každý den jí uvaří téměř 60 kg a všechnu ji pečlivě naservíruje na dřevěných prknech na své střeše. Pak se děje něco, co jen málokdo mohl kdy vidět. Z oblohy se snesou tisíce papoušků! Nikde na světě nenajdete tolik papoušků ve stejnou dobu na stejném místě.

Jakmile se ale jeho příběh dostal do povědomí širšího okolí, získal i několik pomocníků ze sousedství inspirovaných jeho činy. Jeden z nich řekl: „Sledovat takovou událost je majestátní věc a nádherný pohled.“ Nicméně, existují i tací, kteří celou záležitost bojkotují a žádají, aby se Joseph odstěhoval. Pokud ovšem bude moci vydělat dostatek peněz, může si koupit pozemek, kde bude celá jeho tradice pokračovat.

„Mám asi 4 500 starých fotoaparátů k prodeji a jsem ochoten se jich zbavit kvůli mým ptáčkům. Co je důležitější než láska? A tohle je opravdová láska,” řekl Joseph.

My doufáme, že Joseph své peníze získá a jeho papoušci jej budou moci navštěvovat každý den jako doposud.

Zdroj: addictingstories.org