Muž ztratil tašku s obsahem, který mu měl zajistit život v nové zemi. V návalu zoufalství mu zazvonil telefon od neznámého volajícího

Už jste někdy ztratili něco cenného? Pokud ano, moc dobře víte, jaký je to pocit. Strach, tréma, panika. Ať už jde o vaši peněženku, mobilní telefon nebo dokonce doklady, není pochyb, že ztráta některé z těchto položek je bolestivá. Tento muž jednoho dne ztratil vše, co měl, když odložil tašku na pleny s 5 000 dolary.

Fotografie v hodnotě tisíce dolarů

Muž, který právě přijel se svou rodinou z Vietnamu do USA, aby mohl studovat na vysoké škole, ztratil vše, co měl, poté, co odložil tašku na pleny svého dítěte, aby se všichni společně vyfotografovali. Na tašku pak zapomněl. Rodina ale měla větší štěstí, než se mohlo zdát.

Zasáhla šťastná náhoda

Naštěstí se mladý pár Gabriel Ruiz a Gabriela Jaurequi zastavili na Štědrý den na stejném místě v neapolské čtvrti Long Beach, aby si také pořídili památeční fotografii. Najednou spatřili tašku, které si nikdo nevšímal. Ve snaze zjistit, komu patří, ji otevřeli a prohlédli si její obsah.

Obsah je skutečně překvapil

Našli peněženku, otevřeli ji a zahlédli spoustu peněz. Taška obsahovala řadu všech důležitých karet a také 5 000 dolarů v hotovosti, v přepočtu asi 110 000 korun, pasy a spoustu kojeneckých potřeb. Mohlo je napadnout, že by si tašku nechali, přece jen byli mladí, peníze by se hodily. Ale ne, pustili se do pátrání, aby našli majitele.

Žádná adresa v pasech

Gabriel s Gabrielou se podívali na karty a zjistili, že jména jsou ve vietnamštině bez adresy nebo čísla. Zůstali vzhůru celou noc a pátrali na internetu a sociálních sítích, aby našli vietnamskou rodinu, jejíž úspory na život v USA byly všechny v té tašce. Mezitím se majitel vrátil na místo a zoufale hledal svůj majetek. Druhý den ráno mladý pár našel tajnou přihrádku, kde byly všechny informace, které potřeboval. Telefonní čísla, jména, adresy.

Prosba o popsaní tašky

Zavolali s prosbou, aby muž tašku i obsah popsal, než se za ním vydají s jeho majetkem. „Jediné, co mohu říct, je děkuji, děkuji. Právě mi zachránili život,“ vypráví muž. Mladý pár šťastně obejmul a nevěděl, jak by se jim jen mohl odvděčit. Pro muže a ženu to však bylo samozřejmostí.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Newsner.com