Myslíte si, že jste na cvičení už příliš staří? Tato 75letá korejská kulturistka vás vyvede z omylu

Většina sportovců, zvláště pak kulturistů, dosahuje svého vrcholu kolem 30 let věku a odchází do důchodu ve svých 40 letech. Lim Jong So, 75letá korejská babička, se ale odmítá těmito parametry řídit a celému světu dokazuje, že věk je jen číslo. Nedávno se totiž postavila na pódium s několika o 45 let mladšími sportovkyněmi a vyhrála druhé místo.

Netypická babička

V kulturistice neexistuje žádná kategorie pro seniory, nicméně to nebylo pro Lim překážkou. Lim se narodila v roce 1944 a uvedla, že vždy žila zdravým a aktivním životem a aerobik byl její životní náplní. Když jí však byla diagnostikována stenóza, musela najít jinou alternativu cvičení.

Problémy s chůzí jí nezastavily

Ráda cvičím a aerobik jsem dělala skoro 35 let, dokud mě nepostihla stenóza,“ sdělila Lim. Nebyla schopná chodit na pravou nohu a v rámci léčby začala navštěvovat posilovnu. Tělocvična jí nejen ukázala lepší alternativu aerobiku, ale také jí pomáhá rýsovat tělo.

Motivace pro každou věkovou skupinu

Lim se začala angažovat v několika kulturistických soutěží a doposud získala už celou řadu ocenění. Povzbuzuje a motivuje každého, aby následoval své sny bez ohledu na to, jak je starý. Jak sama tvrdí: „Každý má své sny a vzdát se jich jen kvůli věku by znamenalo, že život nebude mít žádný smysl.“

Jak se vám příběh o této neobvyklé ženě líbil? Pokud ano, neváhejte jej sdílet mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: en.goodtimes.my