Na co všechno můžete využít vatové tyčinky. Budou vám skvělými pomocníky v domácnosti

Předpokládáme, že i ve vaší domácnosti se vyskytuje alespoň jedno balení vatových tyčinek do uší, které, jak už název napovídá, primárně pomáhají s čištěním uší. Ale to bychom jim křivdili, protože vatové tyčinky mají nespočet dalších využití, převážně co se drobných prací týká. Určitě vás tento kousek vaty na tyčce překvapí tím, co všechno dokáže a my se alespoň o část jeho práce chceme s vámi podělit.

Aplikace léků na drobná poranění

Některé léky mohou pokožku, například kolem bradavic nebo akné, vysušovat. Abyste se vyhnuli zanesení okolí, naneste lék pomocí vatové tyčinky přímo na postižené místo.

Pomoc s rozmazanou řasenkou

Máte rozmazanou řasenku všude po očním víčku a nerada byste se celá odličovala jen kvůli drobnému zašpinění? Vezměte do ruky vatovou tyčinku a použijte ji na otření přebytečné řasenky.

Čištění špatně dostupných míst

Je vaše dálkové ovládání zašpiněné? Namočte vatovou tyčinku do alkoholu a použijte k čištění špatně dostupných míst na ovladači. Stejný postup můžete aplikovat například i na klávesnici, počítač, telefon, tablet či dokonce fén na vlasy.

Obnovte kontakty baterií

Brzy vám dojdou baterky a vy nemáte po ruce žádné nové? Otřete kontakty baterií vatovou tyčinkou s trochou alkoholu. Tím obnovíte kontakty a baterie déle vydrží.

Uvolněte zaseknutý zip

Vatovou tyčinku ponořte do šampónu, oleje nebo vazelíny a pomažte zaseknutý zip. Současně tahejte za zip tak dlouho, dokud nepovolí.

Jak se vám dnešní tipy líbily? Pokud ano, neváhejte je sdílet mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: homehacks.co