Na parkovišti nalezená psí matka se šesti štěňaty u sebe skrývala něco, co vám vyrazí dech

Mateřská láska je jedna z věcí, která je nevyslovitelně krásná a silná. Většina matek, ne-li všechny, by se nezastavila před ničím, aby se mohla ujistit, že jsou její děti v bezpečí a chráněné, i kdyby to znamenalo vzdát se vlastního života. Dítě nemusí být zákonitě ani vlastní, aby ženu přepadly mateřské pudy, což vysvětluje tolik adoptivních matek, které jsou schopny osvojit si osiřelé dítě. Obvykle nad tímto tématem přemýšlíme pouze z hlediska lidského, ale takové neuvěřitelné příběhy existují i ve světě zvířat.

Alejandra Griffa z Argentiny uslyšela na parkovišti tichý nářek přicházející odněkud z blízkého okolí. S obavami zvuk následovala až došla přímo k psí matce, která u sebe hřála šest malých štěňátek. Když se Alejandra ovšem přiblížila, nemohla uvěřit vlastním očím – uprostřed si všimla malé lidské ručičky. Alejandra okamžitě vzala asi měsíční děvčátko a vyrazila s ním do nemocnice. Lékaři oznámili, že se děvčátko s postupem času a péčí zcela zotaví z prožitého traumatu a bude v pořádku. Zázračné přežití malé holčičky je do jisté míry připisováno pouliční fence pojmenované Way. Matka nechala své miminko opuštěné a v chladu, ale naštěstí ji našla Way, jejíž mateřské instinkty holčičku zachránily.

Way vzala dítě jako své vlastní a udržovala jej v bezpečí a teple, dokud nepřišla pomoc. Díky vyšetřování místními úřady se brzy podařilo nalézt 33letou matku děvčátka, která trpěla těžkou depresí a následně se jí dostalo odborné psychologické pomoci.  Všichni bychom se mohli od Way učit.

A jak to dopadlo s Way a štěnátky? Díky medializaci celého případu se fena se štěňátky dostala do útulku a po odkojení se všichni pejskové dostali do dobrých a milujících rukou.

Co říkáte na dnešní příběh? Pokud se vám článek líbil, nezapomeňte jej sdílet mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: faithpanda.com