Pomozte vašim ledvinám při plnění jejich úkolů. Vyhněte se těmto špatným zvykům a podpořte tak jejich funkci

Ledviny hrají v našem těle významnou roli – jsou zodpovědné za absorpci minerálů z potravin, které jíme, produkují moč, tvoří hormony a dokonce filtrují krev od nečistot. Přestože můžeme dále fungovat s jejich pouhými 20%, vždy je lepší, když sami přidáme ruku k dílu a pomůžeme jim při plnění jejich úkolů. Bohužel, ale máme spoustu návyků, které mají negativní dopad na zdraví našich ledvin. A zde jsou některé z nich!

Limonády

Pití limonád může zahnat žízeň nebo dodat energii, ale konzumace dvou nebo více sklenic denně může zvýšit riziko problémů s ledvinami. Způsobí totiž přítomnost bílkovin v moči a jakmile se tak stane, znamená to, že jsou ledviny poškozené.

Nadměrné množství soli

Moc solíte! Strava s vysokým obsahem sodíku může ve skutečnosti navýšit váš krevní tlak a dlouhodobě poškodit ledviny. Jako alternativu soli zvolte bylinky nebo koření, které vám mohou poskytnout výraznější chuť jídla a navíc jsou mnohem zdravější.

Sedavý životní styl

Dlouhé a neustálé sezení může ve skutečnosti způsobit náchylnost k různým nemocem začínajícím od ledvin. Chcete-li snížit riziko vzniku ledvinových kamenů, musíte se začít hýbat. Nejlépe už dnes! Nemusíte vymýšlet nic složitého nebo zdlouhavého. Stačí například desetiminutová procházka po ulici nebo jízda na kole.

Vynechávání spánku

Pokud si myslíte, že přeskakovat spánek je něco dobrého, protože toho přes den více stihnete, jste na omylu. Negativně to ovlivní funkci vašich ledvin, protože jsou regulovány spánkem a procitnutím. Navíc, nedostatek spánku zpomalí kognitivní funkce a ohrozí imunitní systém.

Nedostatek tekutin

Pití 6 – 8 sklenic vody denně je nezbytné pro dostatek hydratace, která brání hromadění škodlivých látek v našem těle. Lékaři doporučují asi 8 sklenic denně, ale musíte také myslet na to, jak moc jste aktivní, abyste pomohli ledvinám a zbytku těla správně fungovat.

Trápí vás některý z těchto zvyků nebo žijete přesně podle tohoto seznamu? Dejte nám vědět a nezapomeňte článek sdílet mezi svými přáteli a rodinou, aby byli i oni poučeni.

Zdroj: faithpanda.com