Na věku ani pohlaví nezáleží. Zkuste háčkování, má nečekaně blahodárné účinky na lidskou mysl

Hledáte si nový koníček, který by vám pomohl klidněji usnout a zbavit se stresu? Zkuste háčkování. Nezáleží na tom, jestli vám je 20 nebo 60 let, háčkovat může každý a není se za co stydět. Navíc přináší lidské mysli spoustu výhod.

Lepší paměť

Jak studie ukazují, spousta dotázaných jedinců, jejichž koníčkem bylo háčkování, měla pocit, že háčkování také zlepšilo jejich paměť a koncentraci. A mají pravdu. Když používáte obě ruce, váš mozek musí pracovat silněji, což je pro něj dobrý trénink. Jakmile vás háčkování začne bavit a stane se vaší zálibou, váš mozek začne produkovat dopamin, který působí proti ztrátě paměti.

Zlepší vaše sebevědomí

Věřte nebo ne, ale jakmile se začnete v háčkování zdokonalovat a vaše práce bude vypadat lépe a lépe, získáte také větší sebevědomí. To samozřejmě platí i pro jiné koníčky.

Lepší spánek

Jak už bylo zmíněno, háčkování je také velmi zdravé pro kvalitu vašeho spánku. Jednoduché a opakující se pohyby, které charakterizují techniku, mohou uvolnit vaše tělo a mysl, a to usnadňuje usínání.

Žádný stres

Kreativní koníčky, jako je například právě háčkování nebo i pletení, snižují hladinu stresu. Tím, že nebudete na chvíli zaneprázdněni povinnostmi, se vaše tělo uvolní a rozptýlí se všechny obavy. Bylo prokázáno, že procvičování své záliby vám dodává mnohem větší pocit štěstí, než například sledování televize.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Margriet.nl