Náhodná žena zastavila na dálnici, aby pomohla nebohému pejskovi s uvázaným řetězem kolem krku. Jak někdo může něco takového udělat?

Ashli Garzaová z amerického Texasu byla zrovna na cestě do práce, když jí náhle něco šokujícího donutilo zastavit. Byla to fenka německého ovčáka ležící na zádech s těžkým kovovým řetězem uvázaným kolem krku. Řetěz byl tak těžký, že téměř ani ani nemohla zvednout hlavu.

Jako zkušená pejskařka si Ashli byla vědoma, že záchrana takhle vystrašeného psa může být velice náročná a nebezpečená. Když však zastavila a otevřela dveře auta, hned uviděla přátelský a dobrosrdečný výraz nebohé fenky a strach byl náhle minulostí.

Fenka byla celá pokrytá blátem a táhla za sebou obrovský rezavý řetěz. Byl dvakrát omotaný kolem jejího krku, že Ashli ani nechápala, jak vůbec mohla fenka držet hlavu vzpřímeně. Okamžitě jí bylo jasné, že musí pejskovi neprodleně odstranit řetěz z krku a odvést ho k veterináři na vyšetření.

Naložila ji tedy do kufru svého auta a pokusila se sundat řetez z jejího krku. Řetěz byl ale moc těžký, takže ji ho sama sundat nedokázala.

Při cestě fenka nervózně koukala z okna, střídavě si lehala a vstávala a to opakovala stále dokola. Z jejího chování bylo tedy zřejmé, že v autě ještě nikdy nejela a a velmi se bojí.

Ashli se rozhodla jet za svým kamarádem z práce, aby jí pomohl s odstraněním řetězu z krku fenky. Společnými silami se jim ho nakonec povedlo přetáhnou přes krk pryč, aniž by by museli začít řezat.

Přítel, který pomáhal s odstraněním řetězu se nakonec fenky ujal a pojmenoval ji Penelope. Nyní je v dobrých rukách a daří se jí výborně.

“Podle uvázaného řetězu, který měla kolem krku, je jasné, jakým způsobem se o Penelepe původní majitelé starali” nechala se slyšet nálezkyně Ashli.

Ashli doufá, že tento příběh dunutí jednat i ostatní lidi, pokud uvidí zvíře v takovém stavu jako byla Penelope.

Co říkáte na tento příběh? Povězte nám vaše dojmy do komentářu na FB. Pokud se Vám článek líbil , tak ho nezapomeňte sdílet se svými přáteli a rodinou!

Zdroj: pawmygosh.co