Rádi si dáte po práci jedno nebo dvě piva? Zdraví prospěšné účinky piva mohou dokonce zahrnovat boj proti srdečním problémům i cukrovce

V životě je jen málo dobrých věcí, jako je jedno studené pivo nebo možná i dvě. Ovšem zůstat jen u jednoho je pro některé lidi obtížné a vždy se najde někdo, kdo bude tvrdit, že příliš mnoho piv není pro náš organismus to pravé. Pro tyto skeptiky ale máme poznatek, který jejich tvrzení umlčí. Zdá se, že “zlato ve skle” může mít několik významných přínosů pro naše zdraví.

Zatímco je pravda, že pivo může mít vedlejší účinky, které nejsou tak úplně žádoucí, je také známo, že nápoj pomáhá v boji proti srdečním chorobám, cukrovce i špatné paměti. Již dlouho se všeobecně ví a tato myšlenka je podporována i vědci a lékaři, že sklenka červeného vína má jisté zdravotní výhody. Nové studie naznačují, že k červenému vínu lze přiřadit také pivo, které může mít stejně dobré účinky, ne-li ještě lepší. Pivo obsahuje totiž stejné množství antioxidantů jako víno, pouze s více bílkovinami a vitamínem B.

K čemu je pivo dobré?

Výzkum zveřejněný pro studii cukrovky ukázal, že ti, kteří pijí pivo třikrát až čtyřikrát týdně, vykazují menší riziko vývoje cukrovky než ti, kteří jej nepijí vůbec. Další objev klade důraz na to, že muži, jež pijí pivo pravidelně, mají o 42% nižší riziko srdečního záchvatu než jejich abstinující přátelé.

Další pozitivní účinky pití piva na zdraví jsou:

  • Budete žít déle.
  • Vyčistí vám zuby.
  • Bojuje proti zánětům.
  • Zlepšuje sílu kostry.

Víme, že jsme nyní mnoha z vás udělali velikou radost, ale i přesto mějte na paměti, že se opravdu nic nemá přehánět. Sdílejte tento nový objev mezi svými přáteli a rodinou, kteří tvrdí, že je pivo pro naše tělo špatné.

Zdroj: en.stories.newsner.com