Mladý voják projevil svou odvahu a statečnost, když zalehl granát, aby zalehl přítele. Takhle vypadá dnes!

Kyle z Jižní Karolíny je široce uznávaným americkým hrdinou, který ve věku pouhých 21 let získal hodnost Purpurové srdce za statečnost a Čestnou medaili, kterou mu udělil sám Barack Obama. Kyle byl poslán do války v Afganistánu v roce 2010. Své uznání si získal díky záchraně života svého přítele Lance,  když během bombardování nastavil své vlastní tělo granátu, jenž přistál poblíž místa, kde společně s Lancem bojovali. Odvážný mariňák neváhal ani vteřinu obětovat vlastní život, aby mohl jiný ušetřit.

V důsledku výbuchu utrpěl závažná zranění, jakmile jeho tělo zasáhl šrapnel – selhala mu jedna plíce, ruka se zlomila na několika místech a ztratil jedno oko i část čelisti společně s většinou zubů. Jeho kosti i lebka byly polámané. Po příjezdu do tábora byl prohlášen za pacienta bez pulzu a žádné tělesné aktivity. Nicméně, zřejmě se stal zázrak, jelikož Kyle přežil i přesto, že byl prakticky prohlášen za mrtvého.

Kylův přítel, kterému zachránil život, útok naštěstí také přežil, ale jeho čelní lalok byl tak poškozený od šrapnelu, že mu trvalo více než dva roky, aby mohl opět mluvit. Po bombovém útoku musel Kyle podstoupit kolem 40 různých operací, aby jeho tělo opět plně fungovalo. Jako památku na válečnou událost si odnesl skleněné oko. V Afganistánu byl pouze 5 měsíců, než došlo k výbuchu granátu, který jej poznamenal na celý život. “Věděli jsme, že oblast, do které přecházíme, je jedna z těch drsnějších,” potvrdil Kyle.

“Jsem stále tady a mám všechny končetiny, takže mě nikdy neuslyšíte si stěžovat,” poznamenal ke svým zraněním, která utrpěl.

Dnes je Kyle ve vojenském důchodu a soustředí se na získání titulu na univerzitě v Jižní Karolíně.

Podívejte se na níže uvedené video, kde můžete vidět Kyla, jak přebírá svá čestná a zcela zasloužená ocenění:

Co říkáte na dnešní příběh plný odvahy a statečnosti? Sdílejte článek mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: faithpanda.com