Náhodná kolemjdoucí našla opuštěná koťata. Ujala se jich, aby se o ně mohla postarat. Po dvou měsících ji zvěrolékař překvapil nečekaným zjištěním

Florencia Lobo z Tucumánu v Argentině našla společně se svým bratrem u silnice mrtvou kočičí maminku dvou koťat. Mláďata ležela hned vedle. Zdálo se, že jsou živá. Proto se Florencia rozhodla vzít si je s sebou domů, aby se o ně postarala. Nakonec ji čekalo veliké překvapení.

Kocourek sílil každým dnem

Florencia si přinesla domů dvě opuštěná koťata, kocourka a kočičku. Kočička bohužel nepřežila, ale kocourek, který dostal jméno Tito, sílil každým dnem. Když se po dvou měsících rozhodla Florencia zajít k veterináři na rutinní prohlídku, čekalo ji velké překvapení. Lékař totiž nedokázal určit Titův původ. Rozhodně se nejednalo o běžnou domácí kočku.

Návštěva přírodní rezervace

Když veterinář přiznal, že je na řešení situace příliš krátký, předal Florencii kontakt na přírodní rezervaci. Jak se nakonec ukázalo, Tito nebyl žádný domácí kocourek na mazlení. Jednalo se o kočku jaguarundi, jež žije v Jižní a Střední Americe. Je příbuzná pumě, ale v útlém věku je pro laické oko k nerozeznání od kočky domácí. Navíc ani v dospělosti není o moc větší než obyčejné kočky.

Tito potřeboval nový domov

Když se Florencia dozvěděla Titův pravý původ, bylo jasné, že u ní doma zůstat nemůže. Nechala ho tedy v přírodní rezervaci, aby se zkusil adaptovat ve volné přírodě. Šance tu stále byla. Nakonec vše dobře dopadlo. Florencia se zachovala jako člověk se srdcem na pravém místě a Titovi zachránila život, ačkoli netušila, o jaký druh šelmy se jedná. Díky její pomoci přežil a nyní může žít tam, kde je skutečně doma.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Newsner.com