Nápady na vánoční kávu, která vás příjemně zahřeje!

Káva patří mezi nejoblíbenější a nejtradičnější nápoje na světě. I přesto ji většina lidí odsouvá na druhou kolej, když přijdou Vánoce. Chcete si užít vynikající kávu i během vánočních svátků a doladit atmosféru svého domova do naprosté dokonalosti? Poradíme vám, co si můžete do kávy přidat, aby chutnala skvěle, a navíc jste si užili vánoční atmosféru. Přidat můžete:

  • kardamom,
  • perníkové koření,
  • pomerančovou kůru.

Káva s kardamomem

Přineste do svého domova trochu exotiky. Vychutnej nejlepší kávu s přidáním indického kardamomu. Do pravé turecké kávy se v Indii přidává právě kardamom, aby zvýraznil její jedinečnou chuť. To samé můžete udělat ve své kuchyni. Stačí, když do mleté kávy přidáte trochu mletého koření a zalijete směs horkou vodou. Stejně tak si ale můžete připravit tradiční tureckou kávu s kardamomem v džezvě, ve které kávu připravují i rodilí Indové. A stejně si ji můžete vychutnat také ve svém domově.

Káva s perníkem

Perníčky jí pravidelně o Vánocích snad každý z nás. Díky tomu máte jistě doma také perníkové koření. Jestli ne, můžete si sami namíchat mletou kávu s kořením, které obvykle do perníčků používáte. Budete si přitom jistě připadat jako pravý experimentátor. Vyzkoušet můžete mletý hřebíček, badyán, kardamom nebo zázvor. Množství použitého koření ovlivní výslednou chuť, takže s tím můžete experimentovat během celých vánočních svátků.

Káva s pomerančem

Chceš si vychutnat kávu ještě více? Vytvoř si potisk na hrnek a vychutnej si ji z originálního hrnečku. Navíc jde o skvělý dárek k Vánocům. Do kávy si můžete přidat také pomerančovou kůru, díky které káva získá jedinečné pomerančové aroma. Stačí, když mletou kávu smícháte s malým množstvím nastrouhané pomerančové kůry. Uvidíte, že k vám vánoční atmosféra přijde během prvního doušku této jedinečné kávy. Jakou z těchto variant vyzkoušíte během letošních Vánoc vy?