Zrcadlo zářivě čisté bez jediné šmouhy a za pár vteřin. Stačí aplikovat jednu ze tří věcí, které máte vždy doma

Zrcadlo je považováno za nenahraditelný prvek interiéru. Ovšem dosáhnout dokonalé čistoty jeho povrchu není vůbec snadný úkol. Vlastně je to pěkně o nervy, zejména pokud máte děti, které na něj dosáhnou. Musíte hledat způsoby, jak se zbavit nečistot bez poškození a zároveň dosáhnout skvělého výsledku, aniž by vás to stálo velké úsilí.

Parfém

Skvělý způsob čištění skvrn pomocí parfému nebo kolínské může rychle vyřešit problém se skvrnami na zrcadlových plochách. Vyberte si parfém, který nepoužíváte nebo který nebyl příliš drahý, a pusťte se do práce. Nastříkejte parfém na vatový tampon a důkladně očistěte potřísněný povrch. Po takovém postupu bude zrcadlo zářit jako nové a domácnost bude příjemně vonět.

Ocet

Drastičtějším způsobem boje se skvrnami na zrcadle je použití směsi octa a vody. Smíchejte ocet s vodou v poměru 1 : 1 a začněte leštit. Po takovém postupu bude zrcadlo dokonale čisté a neuvěřitelně lesklé. Pokud si nevíte s něčím rady, ocet vždycky zabere, ať už se jedná o skvrny na pohovce, na koberci, oblečení nebo právě na hladkém povrchu.

Punčocháče

Použité nebo proděravělé punčochové kalhoty, které by měly být vyřazeny nebo recyklovány, mohou být stále užitečným nástrojem. Tentokrát sice ne na nošení, ale na čištění. Nejprve zrcadlo vyčistěte mýdlovým roztokem a pomocí punčoch povrch vyleštěte. Po této proceduře nezůstane na zrcadle jediná šmouha.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Zinoti.lt