Šetřivé hospodyňky udržují pračku v perfektním stavu. Optimalizujte efektivitu praní pomocí domácích vylepšení

Máte pocit, že prací prostředek, který jste si pořídili, nemá takový účinek, jaký byste čekali nebo jaký byste chtěli? Než jej zbytečně vyhodíte pro nepotřebnost, zkuste pár triků, které jeho sílu zvýší a vy tak dosáhnete požadovaných výsledků. Zde jsou nejlepší způsoby, jak vybělit bílé prádlo, ztmavit tmavé a zabránit blednutí všech druhů zářivých barev.

Prášek do pečiva nebo jedlá soda

Může to znít jako klišé, ale přidáním 1/2 šálku jedlé sody nebo prášku do pečiva do běžného množství tekutého pracího prostředku skutečně získáte bělejší prádlo nebo u barevného jasnější barvy. Jedlá soda také změkčuje vodu, takže ve skutečnosti můžete použít méně pracího prostředku. Také zvyšuje účinnost bělidla, takže potřebujete pouze polovinu jeho obvyklého množství.

Citróny

Citróny jsou pro barvu vašeho prádla stejně důležité, jako jsou důležité pro zdraví vašeho těla. Chcete-li odstranit rez a minerální zabarvení z bavlněného oblečení, nalijte do pračky během pracího cyklu 1 šálek citronové šťávy. Její přirozený bělicí účinek odstraní skvrny z oblečení a zanechá za sebou svěží vůni.

Ústní voda

Ústní voda je antiseptikum, které vaše prádlo zbaví nečistot. Páchnoucí ponožky jsou často plné bakterií a plísní, které se při praní nemusí všechny dostat ven. Pokud ovšem přidáte šálek ústní vody na bázi alkoholu bez cukru k běžnému pracímu cyklu, bakterie a plísně se s vaším oblečením rychle rozloučí.

Ocet

Přidáním 1 šálku bílého octa do máchacího cyklu vaší pračky můžete získat spoustu výhod. Jediný šálek octa zničí všechny bakterie, které mohou být přítomny v prádle. Udrží také oblečení déle měkké a svěží a rozzáří bílé prádlo.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Tasteofhome.com