Luxusní hotel umožňuje hostům se starat během pobytu o opuštěné psy. Na konci návštěvy se jich zeptají na zásadní otázku

Tento hotel v Mississippi vám umožní chovat psa po celou dobu vašeho pobytu. Ano, čtete správně. Vítejte v Home2 Suites by Hilton v D’Iberville. Hotel se spojil s místní organizací Humane Society of South Mississippi na zahájení programu nazvaného Fostering Hope (naděje na adopci). Program běží od října 2018 a umožňuje každému hostovi po celou dobu pobytu chovat psa ve svém hotelovém pokoji. A jako bonus, pokud se host do pejska zamiluje, na konci pobytu si jej může adoptovat.

Můžete si vybrat, jaký vám zrovna padne do oka

Psí útulek přivádí do hotelové haly řadu štěňat a umožňuje hostům vybrat si pejska, o kterého by se chtěli starat. Pes se poté připojí k hostovi a následuje ho až do jeho pokoje, kde s ním tráví čas po celou dobu pobytu. Program nejen pomáhá k adopci psů, ale také uvolňuje tolik potřebná místa v útulcích.

Humane Society of South Mississippi přijme každý rok téměř 8 000 psů a je schopna adoptovat pouze 80 % z nich. Tento program pomáhá připojit více psů k dobrým domovům a také poskytuje pěstounům možnost, jak poznat svého psa a cítit se s ním dobře při jeho výběru. Hotel se specializuje na dlouhodobé návštěvy.

Kdo přišel s tak chytrým nápadem?

Tento chytrý nápad má na svědomí Teresa Johnston. Teresa je obchodní ředitelkou hotelu a chtěla najít způsob, jak učinit své hosty šťastnějšími a zároveň pomáhat místní komunitě. „Lidé milují zvířata a máme mnoho hostů, kteří se rozhodli zůstat v Home2 Suites by Hilton v D’Iberville kvůli tomuto programu,“ komentuje Teresa. Útulek nechává adopce poměrně otevřené, pokud si někteří hosté chtějí vzít domů štěně, platí adopční poplatek 50 dolarů a absolvují jednoduchý proces žádosti.

Aby bylo zajištěno, že psi půjdou do dobrého domova, útulek si vyhrazuje právo adopci odmítnout. Fostering Hope má zatím ohromující úspěch. A to natolik, že si dokonce i zaměstnanci pro sebe adoptovali pár mazlíčků. Jeden z pracovníků recepce, Vincent, se prostřednictvím tohoto programu setkal se svým šestým psem. Od začátku Fostering Hope bylo adoptováno více než 60 psů, tedy 60 psů, kteří by jinak stále žili v útulku bez domova.

Představte si, čeho by se dalo dosáhnout, kdyby tento program přijalo několik hotelů po celé zemi?

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Insider.com