Fenka s krvácející tlapkou zdolala cestu dlouhou 3 km, aby dovedla neznámou ženu k upuštěnému autu. V sázce bylo mnoho

Ulicemi jižního Španělska se potulovala fenka s krvácející zadní tlapkou. Když si jí všimla kolemjdoucí žena, dala jí jídlo a pití a zavezla k veterináři. Díky tomu si získala fenky důvěru.

Fenčino zranění je záhadou

Po ulicích se často potulují lidmi opuštění toulaví psi a každý z nich má svůj vlastní životní příběh. Tváří v tvář sebemenším nepříjemnostem se majitelé často rozhodnou zbavit se svých mazlíčků. Překvapivé ale je, že na rozdíl od lidí mají zvířata velkou schopnost odpouštět a zapomínat na vše špatné.

Když Leanne Powello zahlédla vyhublou fenku s krvácející tlapkou, ihned ji dovedla k veterináři. „Zlomená noha byla čerstvá, ale nevěděli jsme, co se vlastně stalo. Možná ji srazilo auto, ale žádná jiná zranění nevykazovala. Nebo ji možná někdo tvrdě nakopl. Je to záhada,“ řekla Leanne.

Fenka nedávno porodila

Po ošetření zvířete vyvstala otázka laktace. Vypadalo to, jako by fenka právě porodila. Žena se tedy logicky zamyslela: „Kde jsou štěňata?“ Fenka byla neklidná a svým způsobem se snažila své zachránkyni říct, aby ji následovala. Cesta se zdála být nekonečná. Šlo se více než 3 kilometry.

Brzy žena spatřila opuštěné auto, ke kterému fenka začala v rámci svých možností téměř běžet. Uvnitř auta čekala její nedávno narozená štěňata. Vozidlo bylo zakryto kartonovými krabicemi, kde se krčilo 10 krásných štěňátek. „Dovedla nás k nim. Nevěřila jsem svým vlastním očím,“ vzpomíná Leanne. Brzy se pod dohledem specialistů z veterinární kliniky celá psí rodina uzdravila.

Úvodní obrázek: S vědomím Leanne Powello, Zdroj: Dailymail.co.uk