Alobal jako záchrana před vysokými účty za vytápění domácnosti. Výkon se znásobí za stejné náklady

Není pochyb o tom, že náklady na vytápění většinu z nás budí v noci ze spaní. Zvláště v dnešní době rapidního zdražování. Je tedy nějaká možnost, jak ušetřit? Jak se ukázalo, existuje skvělý trik, který by měl znát každý, kdo nechce protopit své životní úspory. Potřebujete jen dvě věci.

Jak ušetřit za vytápění domácnosti?

Jednou z velmi užitečných věcí, které se nacházejí téměř v každé kuchyni, je  alobal. Ten vám umožňuje ukládat potraviny a zároveň usnadnit pečení v troubě, stejně tak uchovat jídlo déle teplé. Pro mnohé je absolutní nutností. Mohl by však být i skvělým pomocníkem, když chcete ušetřit trochu peněz za energie.

Díky tomuto patentu s hliníkovou fólií se můžete spolehnout na to, že vaše účty za vytápění budou nižší, než jste zvyklí. Chcete-li pochopit, jak trik funguje, musíte vědět, že radiátory jsou obvykle umístěny tam, kde dochází k největším tepelným ztrátám, a to pod okny. Pokud nemáte zcela vzduchotěsná okna, potřebujete více tepla k vytápění domácnosti, což má za následek vyšší účty. Hliníková fólie a lepenka jsou v tomto případě vaší záchranou.

Obalte radiátor hliníkovou fólií

Díky hliníkové fólii si můžete být jistí, že vám z místností nebude unikat teplo. Co tedy musíte udělat? Pomocí lepenky omotejte alobal kolem radiátoru tak, aby lesklá část fólie směřovala k topení. Čím silnější vrstva, tím lépe. Zajistíte tak, že teplo nebude unikat ven skrze stěny a okna, což v konečném důsledku přispívá k tomu, že vaše účty za vytápění domácnosti budou nižší.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Idealhome.co.uk