Teplá zima s minimálními náklady a maximální úsporou. Odborník radí, jak ušetřit s elektrickým vytápěním desetitisíce ročně

Zimní období zvyšuje naši spotřebu a výdaje na vytápění. Zvláště v dnešní době se snažíme ušetřit každou korunu téměř na všem, nejvíce ale na vytápění domácnosti. Proto bychom vám rádi představili několik triků, jak efektivně zařídit, aby vám vytápění domácnosti a spotřeba elektřiny nepřidělávaly další vrásky na čele.

Jak ušetřit s elektrickým vytápěním

Udržet spotřebu elektřiny a vědět, jak nastavit správnou teplotu, není jednoduché, ale teplá zima s minimálními náklady a maximální úsporou je možná. U elektrického vytápění doporučujeme, i přes jednoduchost instalace a údržby, dodržovat řadu tipů, které zaručí účinnost u radiátorů i podlahového vytápění.

Udržujte teplo díky dobré izolaci dveří a oken

Ať už máte dům nebo byt, jedním z nejlepších způsobů, jak ušetřit elektřinu, je udržovat vnitřní teplotu a zabránit chladu prosakovat dveřmi a okny. Věděli jste, že špatná izolace může způsobit až 25 % tepelných ztrát, které přímo ovlivňují spotřebu? To může velmi ztížit zvýšení úspor ve vašem ročním vyúčtování za vytápění.

Nastavte různé teploty v jednotlivých částech vašeho domova

V místnostech, které nepoužíváte, můžete topení vypnout nebo přepnout do režimu ECO. Může se to zdát samozřejmé, ale tak malé činy mohou znamenat velké úspory ve vašem každodenním životě.

Radiátory nezakrývejte

Něco tak běžného, ​​jako je pokládání mokrého oblečení na radiátory, aby bylo suché, nebo umístění kusu nábytku příliš blízko, může mít negativní vliv, když chcete ušetřit za vytápění. Nedoporučuje se to ani z bezpečnostního hlediska. Zakrytí radiátorů neumožňuje správnou cirkulaci vzduchu a vašemu domu bude nejen déle trvat, než dosáhne požadované teploty, ale váš elektrický topný systém bude muset více pracovat, což zvýší spotřebu.

Použijte termostat ke zvýšení úspor

Regulace tepla v domě může být komplikovaná, když musíte ručně zapínat a vypínat radiátory a nezapomínat tak stále ovládat teplotu. Pro zajištění vyrovnané spotřeby energie ve vašem domě doporučujeme naprogramovat teplotu pomocí termostatu.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Rointe.com