Napodobování rodičů jim jde na výbornou. Video zachycující rozhovor batolecích dvojčátek se okamžitě stalo hitem celého internetu

Když tatínek Jay Randall natočil a sdílel video svých dvojčat, ve kterých si živě vyprávějí nejnovější historky, netušil, že bude mít takový úspěch. Do dnešních dnů překročilo video 200 milionů zhlédnutí a stále je hitem internetu. Roztomilé batolecí blábolení totiž připomíná důležitou debatu ohledně módního faux pas s jednou ponožkou. Nebo poznáte, o čem je řeč? O módě to není?

Zdvořilá konverzace u kuchyňských spotřebičů

Jdou se teprve koupat nebo už jsou vykoupaní? Je tématem hovoru, že ona ponožka sundat nejde nebo naopak by to chtělo obout i druhou? Nebo snad vadí, že jeden z nich má každou ponožku jinou a proužky nebudou ladit s pyžámkem? Rozhovor obou je natolik živý a jejich gestikulace divoká, že to vypadá na vážnější debatu, která má hlubší podtext než jen obyčejné ponožky a styl jejich nošení. 

Video je hitem internetu

Když před 10 lety zahlédl jejich otec Jay situaci, kterou zachytil také na kameru, jistě netušil, že video bude jednou tolik sdílené a budou se k němu uživatelé sociálních sítí vracet i po tolika letech. Opak je pravdou, batolecí dvojčata jsou opravdu unikátní svým slovním projevem a typickým batolecím blábolením, postojem i gestikulací. Z toho důvodu existuje dokonce několik parodií nebo úprav tohoto videa. Je to dáno tím, že obě děti umně napodobují svou intonací a projevem nejbližší, zřejmě rodiče.

Dětské blábolení je ovlivněno rodiči

Řeč u dětí ve zjednodušené formě, typické žvatlání nebo blábolení, často vychází z učení od nejbližších. Žvatlání napomáhá dětem naučit se mluvit v pozdějším věku, podle vědců ale i nesrozumitelná řeč znamená přesně dané informace. Děti moc dobře vědí, co tím chtějí říci, i když jim okolí nemusí rozumět. Podle odborníků je tak důležité na děti co nejvíce mluvit, aby se mohly v řeči zdokonalovat.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Today.com