Proti silnému zápachu a pocení. Přírodní detoxikační kůra spolehlivě dezinfikuje vaše podpaží

Pocení je přirozený proces chlazení našeho těla. Bohužel jej doprovází i nepříjemný zápach, který může být u některých jedinců silnější než u jiných. Používáte deodorant, antiperspirant, ale nic nezabírá. Možná ale vaše podpaží jen potřebuje správný detox. A stačí k tomu pouze pár vhodných ingrediencí.

Detox podpaží

Do podpaží vkládáme každý den spoustu umělých, chemických přísad. Deodoranty, jež používáme denně, mají v sobě chemikálie, které na naší pokožce zůstávají týdny i přesto, že se pravidelně myjeme. Rychlý detox je tedy skvělý nápad, jak se zbavit silného odéru z našeho podpaží. Následující složky jsou perfektní kombinací pro tento typ očisty. Jíl má absorpční účinky a pomáhá proti mastnotě a nahromaděným nečistotám v podpaží a kyseliny, jako je jablečný ocet (snižuje hladinu pH v podpaží) nebo citrónová šťáva jsou účinnými zbraněmi proti tělesnému pachu.

Detoxikační kůra

V dnešní době existují detoxikační kůry snad na všechno. Proč ne tedy i pro podpaží. Zkuste recept z jílu a jablečného octa. Připravte si 1 polévkovou lžíci zeleného jílu nebo bentonitu (béžový prášek tvořený jílovými minerály) a 1 čajovou lžičku jablečného octa. Smíchejte obě složky v malé misce (ne kovovou lžící, spíše vařečkou) a naneste směs na suché podpaží. Nechte 5 – 10 minut působit. Setřete masku vlhkým hadříkem nebo opláchněte ve sprše.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Hln.be