Nápoje kazící zuby. Nejen na červené víno je třeba si dávat pozor

Nikdo z nás si asi příliš neužívá návštěvy u zubaře, ale jak moc dobře víme, péče o zuby je velmi důležitá. Bohužel, i když se o své zuby staráme pečlivě, někdy si své snažení zkazíme nevhodným jídlem nebo pitím. Podívejte se na následující seznam nápojů, které se sice zdají být „zdravé“, ale ve skutečnosti mohou na našich zubech tvořit zubní kaz a poškodit zubní sklovinu.

Džus

Džus se může zdát jako zdravou alternativou sladkých nealkoholických nápojů, ale často obsahuje více cukru než plechovka sycených limonád. Pamatujte, že voda je vždy lepší volbou.

Citrónová voda

Citróny mají velice nízké pH a pití denní konzumace citrónové vody může způsobit nevratné poškození zubů. Kyselina naruší zubní sklovinu a zuby tak budou citlivější a náchylnější k rozpadu.

Ochucené nápoje

Dokonce i ochucené nápoje bez obsahu cukru mají nízké pH, jenž může způsobit zubní erozi kyselinami. Vždy si přečtěte informace na obalech.

Sportovní nápoje

Sportovní nápoje, které konzumujeme při fyzické námaze, mají vysoký obsah cukru a nízké pH. Z důvodu nedostatku slin v ústech po cvičení, mohou sportovní nápoje způsobit poškození zubní skloviny v důsledku eroze a vytvořit tak zubní kaz.

Víno

Víno je vysoce kyselý nápoj, což znamená, že může silně narušit naši zubní sklovinu. Zatímco červené víno není tak kyselé jako bílé, nevyhnete se zbarvení zubů a červenému úsměvu.

Obrázky: Pixabay